وزیر نفت در بازید از غرفه کشتى سازى و صنایع فرا ساحل در حضور رئیس جمهور از این مجتمع کشتى سازى تمجید و کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید رضاییان ضمن بازدید حجت الاسلام حسن روحانى رئیس جمهور از غرفه ایزوایکو در بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با اشاره به آخرین دستاوردها و فناوری‌های روز متخصصین در حوزه کشتى سازى و صنعت دریایى، اظهار داشت: ایزوایکو  در مدت زمان معین شده موفق به تحویل تمامى سفارشات خود در زمینه ى ساخت و تعمیر  کشتى هاى اقیانوس پیما و سکوهاى حفارى نفت و گاز، به مشتریان خود شده است.

مدیر عامل کشتى سازى و صنایع فرا ساحل ایران خاطر نشان کرد: این شرکت با توجه به تحویل سفارش ها به مشتریان، آمادگى بستن قراردادهاى جدید در زمینه ی ساخت و تعمیر سکوه های نفتی، کشتی های اقیانوس پیما و شناورهای بزرگ و متوسط را دارد.

رضاییان با اشاره به استفاده از توانمندهاى داخلى، گفت: امروز کشور در حوزه کشتى سازى توانمند شده است و بیش از ٧٠ درصد از صنعت دریایى کشور در اختیار ایزوایکو قرار دارد و به نوعى باید از این توانمندى استفاده شود.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری کشورمان سالانه با حضور شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه بیش از یک هزار شرکت توانمند داخلی و 811 شرکت خارجی فعال در حوزه صنعت نفت از 37 کشور جهان از جمله آلمان، فرانسه، روسیه، ژاپن، چین، هلند، اتریش، ایتالیا و کره جنوبی حضور دارند و این نمایشگاه به عنوان نخستین نمایشگاه در سطح خاورمیانه از نظر تعداد شرکت‌کنندگان و وسعت محسوب می‌شود.