نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در عملیات بندر چمخاله شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 18 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور در خصوص افزایش نرخ خرید تضمینی چای گفت: نرخ خرید محصولات تضمینی باید براساس نرخ تورم باشد؛ هم اکنون تورم بالایی به کشاورز تحمیل شده و باید پول و سایر اقلام مورد نیاز برای تولید چای را براساس نرخ تورم خریداری کند.

افزایش نرخ تضمینی چای 4 درصد ظلم به کشاورز است

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش نرخ تضمینی چای 4 درصد بوده که این ظلم به کشاورز است در حالی که نرخ تورم تحمیل شده به کشاورز  10 درصد بوده است که باید به همین میزان برای افزایش نرخ تضمینی چای اقدام می شده است.

انتقاد از واردات برنج به کشور

وی با انتقاد از واردات برنج به کشور ادامه داد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، چرا باید قوتمان را از کشوری دیگر تامین کنیم.

تسریع در عملیات بندر چمخاله

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در عملیات بندر چمخاله شد.

وی همچنین با اشاره به تصویب وزارت گردشگری در نشست روز یکشنبه مجلس یادآور شد: رئیس مجلس در این نشست عنوان کردند که ابهامی درباره رأی دو سومی این طرح وجود دارد که باید در جلسه هیات رئیسه بررسی شود لذا باید نتایج این بررسی به نمایندگان اعلام شود.