مشهد به مدت 5 روزدرکنارشرکت های داخلی و خارجی درنمایشگاه بین المللی میزبان علاقه مندان به گل وگیاه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، نمایشگاه گل و گیاه 17 اردیبهشت ماه با حضور علیرضا رشیدیان استاندارخراسان رضوی و آقای خامسی همچنین تعدادی از اعضای شورای شهر مشهد در محل دائمی نمایشگاه های مشهد آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه در فضایی به مساحت 25 هزار متر مربع و با حضور 300 شرکت داخلی و خارجی در زمینه تولیدات گل و انواع گیاهان تزیینی و گلخانه ای مورد استفاده در فضاهای شهری و آپارتمانی و همچنین آخرین لوازم و تجهیزات این صنعت در قالب 700 غرفه راه اندازی شده است.

علاوه برنمایندگان 2 شرکت خارجی از کشورهای آلمان و هلند، واحد ها و سازمان های مرتب با گل و گیاه و تجهیزات پارکی مناطق مختلف شهرداری مشهد و شرکت هایی از استانهای خراسان رضوی، تهران، اصفهان، شیراز، گیلان، مازندران، تبریز و البرز نیز در این نمایشگاه به عرضه و نمایش محصولات خود می پردازند.

استاندار خراسان رضوی در این افتتاحیه گفت:صنعت گل و گیاه در حوزه های مختلف نقش زیادی دارد و هم برای اشتغالزایی و کسب درآمد موثر است

وی با اشاره به لزوم استفاده از تکنولوژی های نوین برای پیشرفت در صنایع مختلف، افزود: باید دانش فنی موجود در حوزه صنعت گل و گیاه کشور را با دیگرکشورها به مشارکت بگذاریم تا در این حوزه نیز رشد داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیتهای حوزه گردشگری و گردشگر پذیری شهر مشهد اشاره و عنوان کرد: استفاده از گل وگیاه و رونق این صنعت می تواند  برای جذب گردشگر نیز بسیار موثر باشد.
n00106535-b

وی گفت: برای افزایش اشتغال زایی در حوزه صنعت گل و گیاه با همه توان از از نیروهای جوان حمایت خواهیم گرچه  شهرداری مشهد در این زمینه همیشه پیش قدم بوده و کمک های قابل ملاحضه ای نیز در این راه انجام داده است.

لازم به ذکر است علاقه مندان می توانند تا 21 اردیبهشت ماه از ساعت 16 الی 23 از این نمایشگاه باز دید کنند همچنین برای رفاه بازدیدگنندگاه نمایشگاه در روز جمعه از صبح دایر خواهد بود.