استاندار خوزستان گفت: استان های دیگر نسبت به در زمینه اشتغال فراگیر و بخش خصوصی بسیار پیشرفت کرده‌اند در حالی که عملکرد استان در ایجاد مقدمات برای بخش خصوصی هنوز پیشرفتی نداشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز(17 اردیبهشت) در جلسه شورای اشتغال خوزستان با ابراز نارضایتی از بانک‌های کم کار خوزستان در زمینه اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی، خطاب به مدیران و نمایندگان بانک‌ها اظهار داشت: اینکه دست روی دست گذاشته‌ایم و به انتظار نشسته‌ایم کاری پیش نمی‌رود همچنین استانداری نیز نمی‌تواند به تمام این امور رسیدگی کند چرا که هر دستگاه وظیفه‌ای دارد که به آن باید عمل کند همچنین شما باید یک سیستم پایش و رصد داشته باشید نه اینکه بگذارید وزارت دولت در پایان سال گزارش عملکرد دهد.

مدیران بانکی خوزستان در زمینه اشتغال از دیگر استان ها یاد بگیرند

استاندار خوزستان به مدیران بانکی استان گفت: رصد کنید و ببینید چگونه دیگر استان‌ها در زمینه ایجاد اشتغال فراگیر پیشرفت داشته‌اند و از نظر کارشناسانه آنان استفاده کنید توجه داشته باشید اگر در این کارگروه می‌نشینید باید خروجی و کارکرد نیز داشته باشید.

وی در پاسخ به یکی از مدیران بانک‌های خوزستان یادآور شد: خوشحالی یا ناراحتی شما برای این موضوع فایده ندارد، علمکرد شما مهم است. تا جلسه دیگر یک مامور ویژه برای پیگیری این پرونده باید قرار دهید.

استاندار خوزستان همچنین به معاون امور اقتصادی استانداری گفت: بانک‌ها را باید رصد و گزارش عملکرد آن‌ها را ارسال کنید هر کدام از بانک‌ها نیز همکاری داشته باید مورد تشویق قرار بگیرد زیرا باید میان بانکی که همکاری می‌کند و بانکی که به مصوبه دولت توجه نمی‌کند تفاوت قائل باشیم.

فرمانداری شهرستان اهواز در بخش اشتغال روستایی خوب عمل نکرد

شریعتی درباره عملکرد فرمانداری شهرستان اهواز درباره توسعه بخش خصوصی در روستاهای این شهرستان اظهار کرد: اهواز در بخش اشتغال روستایی خوب عمل نکرده است.

وی گفت: بخش اسماعیلیه بسیار جوان بیکار دارد که در زمینه اشتغال در بخش خصوصی نه آموزش دیده‌اند و نه به آن‌ها اطلاع رسانی شده است؛ به هر مدیری که در این باره گفته می‌شود تنها برای رفع تکلیف سخن می‌گوید که کار را به مدیر دیگر سپرده است.

استاندار خوزستان با بیان این امر که دیگر استان‌ها در زمینه اشتغال فراگیر و بخش خصوصی بسیار پیشرفت کرده‌اند ادامه داد: ما هنوز در خوزستان در ایجاد مقدمات برای بخش خصوصی مانده‌ایم.

وی ادامه داد: در خوزستان بخش خصوصی اثرگذارمان در زمان جنگ دفاع مقدس از بین رفت و اکنون تنها کارهای دولتی مانند نفت، پتروشیمی، گاز و فولاد و یا کارهای نیمه دولتی باقی مانده است.

شریعتی به فرمانداران گفت: اکنون که دولت می‌خواهد بخش خصوصی پای کار بیاید وظیفه ما آموزش به مردم است. باید بخش داران وقت ویژه بگذارند و آموزش‌های لازم را ارائه دهند، برای جوانان سخنرانی کنند زیرا این امر بر ذمه و عهده فرمانداران، معاونان و بخشداران هر شهرستان است.

استاندار خوزستان خاطر نشان کرد: اگر مسئولی در این زمینه ضعیف است و تنها کارهای ابتدایی را می‌تواند انجام دهد خود را اصلاح کنند یا اگر نمی‌توانند کنار برود. شما باید اثر بخشی داشته باشید؛ ایراد صحیح مردم به ما نیز عدم نظارت صحیح است؛ اصل نظارت است همچنین کار باید در وقت صحیح انجام شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد زیرا شرط اول در مسئله اشتغال نظارت است.