رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان از دستگیری عامل هک ایمیل در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ علی اصغر افتخاری گفت: برابر مراجعه یکی از شهروندان بندرعباسی مبنی بر دسترسی غیرمجاز به داده‌ها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، فردی ناشناس اقدام به هک ایمیل وی نموده و تمامی نرم افزارهایی که با ایمیل خود فعال نموده بود از دسترس خارج کرده است.

رئیس پلیس فتای هرمزگان اظهار داشت: با توجه به اینکه اطلاعات مهم و حساس شاکی در ایمیلش بوده کارشناسان این پلیس با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند هویت واقعی متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کنند.

افتخاری تصریح کرد: در بازجویی بعمل آمده، متهم در ابتدا منکر اتهام انتسابی بود اما با روبه‌رو شدن با ادله جرم به بزه انتسابی معترف و بیان داشت با توجه به علاقه‌ای که به هک و نفوذ داشته اقدام به یادگیری در این زمینه نموده است.

رئیس پلیس فتای استان هرمزگان با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی در فضای مجازی جزو ملزومات آن است، بیان داشت: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند که در صورت استفاده از فضای مجازی باید نکات امنیتی را رعایت نموده تا دچار اتفاقات این چنینی نشوند و رمز عبور را بر روی نرم افزارهای خود فعال کرده و از دسترس دیگران دور نگه دارند.

این مسئول انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان برای کسب آموزش‌های لازم در زمینه فضای مجازی به سایت پلیس فتا مراجعه و برای ثبت گزارش‌های خود ازبخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی و یا با شماره تلفن 07621821961 تماس حاصل نمایند.