نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: باید قراردادهای بین المللی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد تا راه نفوذ دشمن به اطلاعات کشور مشخص و بسته شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسدالله عباسی در واکنش به پیگیری برای پیوستن به کنوانسیون FATF اظهار داشت:  باید قراردادهای بین المللی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد تا راه نفوذ دشمن به اطلاعات کشور مشخص و بسته شود، از سوی دیگر با بررسی های دقیق باید مشخص شود نیت و هدف اصلی دشمن از چنین قراردادهایی چیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدف از این بررسی ها باید این باشد که در زمین دشمن بازی نکنیم و آنها را به اهدافشان در پس زمینه قراردادهای بین المللی نرسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در قراردادهای بین المللی باید امتیاز دو یا چندجانبه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: در بسیاری از قراردادها از ایران امتیاز یک طرفه می گیرد در حالی که باید امتیازگیری ها دو طرفه باشد، دولت تاکید دارد که کنوانسیون FATF به نفع اقتصاد کشور است با این حال لازم می دانیم همه جوانب مورد بررسی قرار گیرد.

عباسی  با اشاره به منفعت FATF برای سیستم بانکی کشور، گفت: باید تمام واژگان این کنوانسیون مورد بررسی قرار گیرد و توافقی امضا شود که به تحقق اهداف ما منجر شود نه اینکه تمام اهداف طرف مقابل تامین شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرف مقابل در مباحث نرم افزاری به مسائل سری و شخصی افراد ایرانی دست پیدا می کنند، بیان کرد: در صورتی می توانیم با دسترسی طرف مقابل به اطلاعات خودمان  موافقت کنیم که در زمان نیاز اطلاعات در اختیار ایران نیز قرار گیرد نه این اطلاعات تنها در اختیار آنها قرار گیرد.