خدانظر دریکوند در آئین معارفه مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، گفت: به نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌کنم به جای جمع‌آوری امضاء جهت عزل و نصب مدیران، انرژی خود را صرف رفع مشکل کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش در مراسم معارفه مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، گفت: به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردنتان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را بر سر سفره نان حلال قرار دهید، دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین نخواهید داشت.

وی، ضمن بیان مشکلات آموزش و پرورش، عدم اجازه مداخله‌گری نمایندگان مردم در مجلس را یکی از رویکردهای مدیریتی خود دانست و اظهار کرد: من معتقد هستم که محیط آموزش و پرورش باید به دور از ریا، چاپلوسی، نابرابری، بی‌اعتمادی، نفاق و افراط‌گری باشد، زیرا آموزش و پرورش تنها با با فضاهای آرام بهبود می‌یابد.

خدانظر دریکوند افزود: در طول مدت کوتاه خدمت خود، بنده و همکارانم روزانه با ده‌ها عامل مزاحم از جانب کسانی مواجه بودیم که برای بر هم زدن تمرکزمان از هر کاری بهره می‌گرفتند، باید دانست که ایجاد اختلال در دستگاه تعلیم و تربیت گناهی سنگین و نابخشودنی است.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش لرستان درخصوص حواشی اخیر این اداره کل گفت: حواشی اخیر آموزش و پرورش پیام مهم و سرنوشت‌سازی برای مدیران ارشد و تصمیم‌گیران آموزش و پرورش داشت و چه افتخاری بالاتر از اینکه بنده گفتمان مهم و قابل تاملی را در کشور مطرح کرده‌ام.

دریکوند اضافه کرد: سالیان سال است که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جای جای ایران اسلامی به جای حمایت‌های سیاسی و فکری از آموزش و پرورش سرگرم مهره‌چینی‌های غیراصولی در دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

ما در جلسات، از کمبود امکانات می‌گفتیم و نمایندگان مجلس لرستان از عزل و نصب‌

وی به نشست‌ها و جلسات خود با برخی از نمایندگان اشاره کرد و افزود: در نشست‌ها من از کمبود تجهیزات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها، من از تلاش برای جذب اعتبارات می‌گفتم آن‌ها از عزل و نصب‌ها به همین دلیل می‌دانستم با مشکل سختی روبرو هستم.

خواسته نمایندگان از مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تمامیت‌خواهی بود

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید به اینکه خواسته‌های نمایندگان زیاده‌خواهی نبود بلکه تمامیت‌خواهی بود، تصریح کرد: به دوستان عزیز نماینده پیشنهاد می‌کنم اگر توان امضاء جمع کردنتان را صرف رفع مشکلات کارخانجات و احیای صنایع تولیدی و اشتغال‌زایی در حوزه‌ی انتخابیه خود کنید و لشکر جوانان تحصیل‌کرده بیکار و فهیم همشهری را سر یک لقمه نان حلال بیندازید دیگر نیازی به چینش افراد در آموزش و پرورش و تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های سنگین ندارید.

خدانظر دریکوند اضافه کرد: اگر موضوع دیدارهای پی‌درپی و رفت و آمدهای هفته‌ای‌تان به وزارت آموزش و پرورش را صرف مشکلات این دستگاه می‌کردید به طور حتم معلمان فهیم و دانش‌آموزان و خانواده آنان قدردان زحمات شما بودند و به موقع پاسخ خیراندیشی شما را می‌دانند که متاسفانه پیگیری در راستای مسائل دیگری بود.