آیین اختتامیه مسابقات قرآنی سما با حضور دانش آموزان منتخب قرآنی مدارس سما استان گیلان به میزبانی سما واحد رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد نیک پسند دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان گیلان در این مراسم با ابراز خوشنودی از حضور در جمع حافظان و قاریان دانش آموزان مدارس سما استان گیلان بیان کرد: طرح قدس، طرحی مقدس و زیبا قرآن در سما است که امید وارم این طرح سالیان سال منشا خیر و برکت هم برای کسی که پیشهاد دهنده این طرح بود و همچنین خادمان و مجریان  برگزاری این مراسم باشد.

ارج گذاری به قرآن و اقامه نماز محور اول مدارس سما است

نیک پسند افزود: شش محور به عنوان محورهای های فرا آموزشی در دستور کار سما قرار دارد و ارج گذاری به قرآن و اقامه نماز محور اول مدارس سما است.

معاون سما واحد رشت با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: فعالیت های قرآنی و نماز باید در سطح بسیار بالای در حوزه سما گسترش پیدا کند.

قران در سما

تدبر در قرآن  بخش بسیار مهمی در کنار طرح قرآن در سما 

نیک پسند تدبر در قرآن را بخش بسیار مهمی در کنار طرح قرآن در سما  عنوان کرد و گفت: تدبر در قرآن مجید باید در محافل قرآنی سما پررنگ باشد تا بتوانیم با دقت و تمرکز بیشتر در این حوزه فعالیت و عاملین واقعی این کلام آسمانی باشیم.

نفرات اول در مسابقات کشوری شرکت خواهند کرد

مریم رئوف دبیر جشنواره قرآنی سما گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: معاونت فرهنگی سازمان سما با اجرای طرح آموزشی قدس ( قرآن در سما) در این راستا گامهای مؤثری را برداشته است .

رئوف افزود: در یازدهمین  دوره مسابقات قرآنی سما «طرح قدس» 25 نفر از منتخبین قرآنی مدارس سما استان گیلان و از شهر های رشت، انزلی، لاهیجان، لنگرود و آستارا در رشته های ترتیل، حفظ و تدبر در آیات قرآن  با هم رقابت کردند.

کارشناس مسئول آموزشی، پژوهشی فرهنگی دانشجویی سما گیلان ادامه داد: در رشته ترتیل پسران دوره متوسطه اول محسن موسی زاده از لاهیجان رتبه اول و ابوالفضل محمدی از رشت حائز رتبه سوم شد، که در این دوره کسی نتوانست امتیاز لازم را برای کسب عنوان دومی بدست بیاورد.

وی افزود: در ترتیل دختران متوسطه اول زینب اکبری رتبه اول، آتنا صفویه از رشت دوم و روناز ساسانیان از آستارا موفق به کسب عنوان سومی شد.

رئوف ادامه داد: در ترتیل پسران متوسطه دوره دوم امیر رضا صبحی از رشت اول و رضا درستی از لاهیجان رتبه سوم را کسب کرد.

طرح قران در سما

کارشناس مسئول آموزشی، پژوهشی فرهنگی دانشجویی سما گیلان با اعلام اینکه در ترتیل دختران دوره دوم متوسطه فروزان محمد نژاد از لاهیجان مقام اول و نوشین اورنگ مقام دوم را بدست آورد افزود: در رشته حفظ متوسطه دوره دوم سحر قلی زاده با کسب امتیاز لازم مقام سوم این مسابقات را از آن خود کرد.

رئوف به اسامی برندگان رشته تدبر در آیات قرآنی اشاره و ادامه داد: در این بخش ویدا خانعلی از لاهیجان رتبه اول، مطهره روشنفکر از رشت دوم و فائزه مسعودی از لنگرود موفق به کسب مقام سوم شد.

وی افزود: در بخش تدبر در آیات قرانی در متوسطه دوره دوم امیر حسین وکیلی از لاهیجان مقام دوم و فاطمه عزتی از رشت حائز رتبه سوم شدند.

رئوف تصریح کرد: نفرات اول این مسابقات در مسابقات کشوری شرکت خواهند کرد.