رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان گفت: علت تاخیر در اعمال قانون دوربینهای ثبت تخلف را تاکنون به جهت حساسیت پلیس در تست دوربین ها و رعایت حقوق مردم با هدف جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و رانندگان قانونمند است.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سرهنگ  محمدرضا محمدی به مزایا و محاسن استفاده از دوچرخه اشاره و افزود: دوچرخه می تواند وسیله مناسبی برای جایگزینی خودروهای تک سرنشین و محیط زیستی عاری از آلودگی باشد.

سرهنگ محمدی از عدم وجود دوربین های ثبت تخلف سرعت در معابر کلانشهر رشت انتقاد کرد و تاکید کرد: برای شروع حداقل نصب 10 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت می تواند از وقوع بسیاری از تخلفات و تصادفات ترافیکی پیشگیری کند.

استقرار و راه اندازی سامانه پیامکی برای ارسال پیامهای آموزشی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان با اشاره به ضرورت آموزش به جامعه هدف؛ خاطرنشان کرد: استقرار و راه اندازی سامانه پیامکی برای ارسال پیامهای آموزشی به رانندگان و همه شهروندان می تواند در پیشگیری از وقوع تخلفات و تصادفات و ارتقاء فرهنگ ترافیک بسیار موثر باشد.

سیر صعودی تصادفات موتورسیکلت ها

این مقام انتظامی در ادامه از سیر صعودی تصادفات موتورسیکلت ها ابراز نگرانی کرده و افزود: متاسفانه آمارها در این حوزه رو به رشد است که شهرستان رشت از ابتدای سال 97 تا حال افزایش 100% تصادفات موتورسیکلت را داشته است.

وی علت تاخیر در اعمال قانون دوربینهای ثبت تخلف را تاکنون به جهت حساسیت پلیس در تست دوربین ها و رعایت حقوق مردم با هدف جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و رانندگان قانونمند عنوان کرده و تاکید داشت: تست دوربین ها در مراحل پایانی است و انشاالله به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.