رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان از اعزام حدود 30 هزار نفر در قالب 400 گروه جهادی در سال گذشته به مناطق محروم سراسر کشورخبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، احسان اله رضاپور در جمع اصحاب رسانه گفت: سال گذشته با اعزام حدود 30 هزار نفر در قالب 400 گروه جهادی به سراسر کشور اقدامات قابل توجهی در زمینه محرومیت زدایی توسط بسیج سازندگی اصفهان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بسیج در پروژه ها به دنبال سود نیست ، افزود: ما پروژه هایی را انجام می دهیم که محرومیت از نقطه ای برطرف شود و جایی ورود پیدا می کنیم که از توان بخش خصوصی خارج باشد.

رضاپور بیان داشت: سال گذشته با اعزام حدود 30 هزار نفر در قالب 400 گروه جهادی به سراسر کشور اقدامات قابل توجهی در زمینه محرومیت زدایی توسط بسیج سازندگی اصفهان انجام شد که برآورد تلاش این نیروها، اجرای پروژه های کوچک به میزان سه میلیارد تومان بود.

رییس سازمان بسیج سازندگی

وی ادامه داد: بسیج سازندگی در 19 عرصه اعم از پرورش شترمرغ، ماکیان، بوقلمون، پرورش بلدرچین، پرورش ماهی، تولید کود ورمی کمپوست، پرورش زنبور عسل، ایجاد گلخانه، کشت علوفه هیدروپونیک، دام سنگین، دام سبک، صنایع تبدیلی و صنایع دستی ورود پیدا می کند و در این زمینه ها در سال گذشته هفت میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

رضاپور اظهار داشت: بیابان زدایی یکی دیگر از موضوعاتی که بسیج سازندگی در آن ورود پیدا کرده مسئله بیایان زدایی  است  که در زمینه بیایان زدایی استان اصفهان رتبه اول کشوری را کسب کرده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان  تصریح کرد:  درسال گذشته توانستیم 128 پروژه محرومیت زدایی از محل اعتبارات قرارگاه خاتم الانبیا(س) در سراسر استان اصفهان اجرا کنیم.

رضاپور گفت: گروه های جهادی دارای سطح بندی هستند که سطوح آن به ویژه، فعال و عادی تقسیم می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: به دنبال آن هستیم فروشگاه های دولتی و انقلابی را مجاب کنیم که از محصولات داخلی و تولیدات اقتصاد مقاومتی برای عرضه کالاهای خود استفاده کنند.