قائم‌مقام آبفای هرمزگان گفت: به دلیل قرار گرفتن منطقه‌ی دامنه‌ی در پایین‌دست مخازن آب به‌محض اعمال افت فشار این محله دچار قطعی آب می‌شود.

جواد منصوری در گفتگو با خبرگزاری موج یا اشاره به بروز پدیده‌ی خشکسالی در هرمزگان گفت: برای گذار از چالش کم‌آبی در تابستان پیش رو تمهیداتی اندیشه شده که اعمال افت فشار یکی از این راه‌کارهاست.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ‌گونه نوبت‌بندی در شهر بندرعباس نداریم و در صورت نوبت‌بندی نیز، مناطق مسکونی در اولویت نخواهد بود.

قائم‌مقام آبفای هرمزگان در ادامه در خصوص علت قطعی آب در محله‌ی داماهی گفت: به دلیل قرار گرفتن منطقه‌ی دامنه‌ی در پایین‌دست مخازن آب به‌محض اعمال افت فشار این محله دچار قطعی آب می‌شود.

منصوری ضمن اشاره به اینکه به دلیل کمبود منابع آب، تابستان امسال نوسانات در شبکه‌ی آب‌رسانی وجود دارد، توصیه کرد: شهروندان با نصب مخازن هوایی و زمینی و همچنین پمپ آب خود را برای روبرویی با نوسانات احتمالی آماده کنند.

وی خاطرنشان ساخت: دغدغه‌ی آبفای هرمزگان توزیع عادلانه‌ی آب است و تمام تلاش ما بر این است که نوسانات و قطعی‌ها را به حداقل برسانیم.

منصوری در پایان اظهار امیدواری کرد: با راه‌اندازی تمام فازهای آب‌شیرین‌کن بندرعباس شرایط پایداری نسبی آب حاصل خواهد شد و در سال‌های آتی مشکل کم‌آبی حادی را نخواهیم داشت.

به گزارش موج، فاز نخست آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس از تیرماه سال جاری وارد مدار می‌شود که تا حدود زیادی کمبود آب در بندرعباس را جبران می‌کند.