نماینده ی ولی فقیه در هرمزگان گفت: سقوط فرهنگ یک جامعه زمانی است که علم معلم و عالم در آن جامعه جایگاهی نداشته باشد.

به گزارش خبرگذاری موج،  آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: احترام به معلم سفارس دین اسلام است و در کلاس درسی اسلامی است که حرمت معلم حفظ شود.

 

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله مطهری و روز معلم افزود: سقوط فرهنگ یک جامعه زمانی است که علم معلم و عالم در آن جامعه جایگاهی نداشته باشد.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به درپیش بودن بزرگداشت شیخ صدوق و شیخ کلینی، این دو شخصیت را از مفاخر بزرگ حوزه های علمیه دانست که اگر نبودند حوزه های علمیه ای هم وجود نداشت.

آیت الله نعیم آبادی جایگاه حوزه های علمیه را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: امثال کلینی ها و صدوق ها بودند که حوزه ها را حفظ کردند.

وی ادامه داد: دشمنان به جهت شناخت از این جایگاه ارزشمند است که به حوزه های علمیه حمله کردند چون می دانند حوزه محل رشد اندیشه های امثال کلینی ها و صدوق ها است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار داشت: کسی که می گوید حوزه علمیه نمی خواهیم برای این است که تبلیغات منفی کتاب های انجیل و دنیای مسیحت او را گمراه کرده است.

آیت الله نعیم آبادی هم چنین به درپیش بودن روز بیماری های خاص و صعب العلاج اشاره کرد و ادامه داد: دولت نمی تواند همه مخارج این دسته از بیماران را بپردازد لذا در این شهر که نه افراد پولدار و نه فقیر کم نیست، ثروتمندان باید با دارایی خود دست این بیماران را بگیرند.

وی یاد آور شد: استان هرمزگان که از آن به عنوان پایتخت اقتصادی یاد می شود و با وجود این همه ثروت نباید مردم آن دچار فقر و مشکلات درمانی متعدد باشند.