عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس گفت: داروخانه‌ها در مورد مطالباتی که داشته اند متضرر شده اند تاجایی که توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمدحسین قربانی، امروز در جمع خبرنگاران در مورد درخواست رئیس انجمن داروسازان که پیرامون مشکلات ایجاد شده برای داروسازان از مجلس خواسته تا ریل‌گذاری لازم برای حفظ دستاوردهای دارویی کشور را از طریق حمایت قانونی از هویت صنفی داروسازان به عمل آورند، گفت: داروخانه‌ها در مورد مطالباتی که داشته اند متضرر شده اند تاجاییکه توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارند؛ البته سال گذشته توانستیم از طریق تعاملی که بین مجلس، دولت و بیمه‌ها وجود دارد، مطالبات این قشر را تا پایان شهریور ماه محقق سازیم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حذف حق مدیریت داروخانه ها کار تخصصی بوده که وزارت بهداشت باید در مورد آن تصمیم گیری کند یا سازمان نظام پزشکی در مورد ضرورت دریافت یا حذف حق مدیریت می تواند تصمیم بگیرد.

وی تاکید کرد: بی‌تردید ورود دیوان عدالت اداری به موضوع حق مدیریت داروخانه ها محلی از اعراب ندارد، بنابراین باید دستگاه های متولی این امر از جمله وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی که قانون به صراحت تصمیم گیری در این مورد را برعهده آنها گذاشته است در چارچوب قوانین ساری و جاری کشور در این مورد تعیین تکلیف کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه رای دیوان عدالت اداری چالشی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: در این شرایط داروسازان فعال در داروخانه ها که دریافت حق مدیریت از جمله حقوق مسلم آنها بوده تاجاییکه جایگاه دریافت حق ویزیت پزشکان را می‌توان همتراز با آن دانست، باید متعهد شوند که نیروهای فنی در هر شرایطی به ارائه مشاوره دارویی به بیماران بپردازند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: هم‌اکنون داروسازان باید صبر پیشه کنند تا در جلسه هفته آینده کمیسیون بهداشت این موضوع را بررسی کنیم تا برای رفع مشکل ایجاد شده چاره‌اندیشی کنیم.