معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی از آغاز ثبت­نام جشن بزرگ ویژه روزه اولی‌ها دختر و پسر در حرم مطهر امام رضا(ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،حجت الاسلام سید جلال حسینی گفت: جشن «روزه اولی‎ها» که ویژه‌ پسران و دختران تازه مکلف تدارک دیده شده است، مثل سال‌های گذشته با هدف تشویق، آشنایی و انس هرچه بیشتر کودکان با مسائل و احکام روزه در فضایی شاد و خاطره­انگیز برگزار می‌شود.

وی افزود: نوجوانانی که در ماه مبارک رمضان امسال به سن تکلیف رسیده‌اند، می‌توانند با ثبت­نام قبلی در این مراسم شرکت کنند.

حسینی درباره شرایط ثبت نام اظهار کرد: ثبت‌نام فقط از دختران متولد اول مهر 1387 تا اول مهر1388 و پسران متولد اول آذر 1381 تا اول آذر 1382 انجام می پذیرد.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از تاریخ 10/2/97 تا 13/2/97 همه روز از ساعت 8 تا 12 و 16 تا 18 صورت می‎گیرد، تاکید کرد: مسئولان و رابطان محترم مدارس می‎توانند با همراه داشتن معرفی نامه از مدرسه و ارائه مدارک شناسایی دانش آموزان مکلف برای ثبت­نام گروهی اقدام کنند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: حضور دانش آموزان برای ثبت نام الزامی نیست و صرف مدارک کفایت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مراسم جشن روزه اولی‎ها ویژه دانش‎آموزان مکلف مشهدی و حومه است، عنوان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت نام می­توانند به پایگاه فرهنگی شهید هاشمی نژاد واقع در صحن جامع رضوی، جنب باب الجواد(ع) مراجعه کنند.

حسینی ادامه داد: علاقه­مندان برای راهنمایی و سوالات متداول می­توانند با شماره‎های  32003738 و32003594 تماس بگیرند.

حسینی با اشاره به اینکه زمان و مکان برگزاری مراسم روزه اولی­های متعاقبا اعلام خواهد شد، بیان کرد: سخنرانی با موضوعات تربیتی، تغذیه و رسانه، برنامه‌های فرهنگی و تبیین جایگاه والای ماه مبارک رمضان و تاثیر اعمال ارزشمند آن در سعادت انسان از ویژه برنامه‌های این مراسم است.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج