مدیر بندر کیش از برگزاری مانور مقابله با آلودگی نفتی در آب های ساحلی این جزیره با حضور مشاور وزیر اقتصاد و معاون سفیر کشور هلند در ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد شهریاری ضمن اعلام این خبر افزود: همایش آموزشی آشنایی با تجهیزات و مانور مقابله با آلودگی نفتی با مشارکت شرکت فورو سولوشن و همکاری سازمان منطقه آزاد در مجتمع بندری کیش برگزار شد که مشاور وزیر اقتصاد و معاون سفیر کشور هلند در ایران در این برنامه حضور داشتند.

وی افزود: اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این مانور با در اختیار گذاشتن دو فروند شناور ناجی و همچنین بوم جمع آوری آلودگی نفتی، مشارکت داشته است.

«بوم» کمربند ودیواره های مهار کننده شناوری هستند که از فرار نفت بر سطح آب جلوگیری می کنند.

شهریاری اظهار داشت: علاوه بر شرکت های فعال دریایی، کارشناسان مقابله با آلودگی نفتی سازمان بنادر و دریانوردی نیز در این مانور و همایش حضور داشتند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی کیش، تفاوت تجهیزات استفاده شده در این مانور با سایر تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی را در طراحی هوشمند و بکارگیری آسان برشمرد و گفت: بر اساس اعلام مسئولین شرکت تولید کننده، میزان تفاوت کارایی و نرخ برداشت این تجهیزات نسبت به نمونه های مشابه بین 70 تا 100 درصد بوده و قابلیت اثبات دارد.

وی افزود: بسته این تجهیزات شامل دو نوع اسکیمر(جمع کننده های سطحی لکه نفتی) است که یکی از آنها قابلیت برداشت 340 متر مکعب بر ساعت آلودگی و دیگری دارای قابلیت جابجایی و حمل دستی در آبهای کم عمق است که 70 متر مکعب آلودگی را می تواند در هر ساعت برداشت نماید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج