معاون راهبری و نظارت بربهره برداری شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور تامین پایدار آب شرب مشترکین در شرایط بحرانی را، آزمونی بسیار سخت برشمرد و گفت:در شرایطی که منابع آبی بسیار محدود هستند تامین پایدار آب شرب کاری بسیار سخت است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شاهین پاکروح گفت: در حال حاضر 35 میلیون نفر ازمردم کشور با تنش آبی دست وپنجه نرم می کنند این در حالیست که در سال آبی جاری با کاهش 40 درصدی بارندگی ها در حوضه آبریز زاینده رود مردم این منطقه نیز با بحران کم آبی روبرو هستند که راه غلبه براین بحران مدیریت تقاضا و مدیریت مصرف است.

وی آبفا اصفهان را شرکتی پویا و چابک خواند و اعلام کرد: درست است که استان اصفهان هم اکنون با بحران شدید کم آبی روبرو ست اما با شناختی که از شرکت آبفا استان اصفهان داریم بر این باور هستیم که آبفا اصفهان می تواند با دانش ،تعهد و تخصصی که دارد می تواند بر تبعات این بحران غلبه کند.

وی مدیریت مصرف  را در زمانی که با بحران شدید کم آبی روبرو هستیم را بسیار حائز اهمیت خواند و اعلام کرد:فعالیت در صنعت آب و فاضلاب امری چند وجهی ست که فعالان علاوه بر اینکه باید به انجام کارهای تخصصی خود بپردازند به دلیل نوع خدمات رسانی که انجام می دهند در ارتباط با مردم هستند بر این اساسباید با آگاهی بخشی به مردم آنها را ترغیب به مصرف درست آب نمایند که این مهم با ساز کاروهای خاص خودبه خوبی انجام پذیرد.

پاکروح تامین پایدار آب شرب مشترکین در شرایط بحرانی را، آزمونی بسیار سخت برشمرد و عنوان کرد:در شرایطی که منابع آبی بسیار محدود هستند تامین پایدار آب شرب کاری بسیار سخت است اما بنظر می رسد می توان با بکارگیری تجارب گذشته ، خلاقیت ،دانش و تخصص آب موردنیاز را تامین کرد این درحالیس که اقلیم اصفهان خشک است و باید برنامه هایی در دستور کار قرارگیرد تا مردم  سازگار با اقلیم خشک رفتار مصرفی خود را داشته باشند.

اب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در سال آبی جاری که بارندگی ها در حوضه آبریز زاینده رود به حداقل میزان در 50 سال گذشته رسیده شرکت آبفا استان اصفهان برای تامین آب شرب مردم با تنگناهای اساسی مواجه شده بطوریکه هم اکنون فعالان در صنعت آبفا اصفهان با بهره گیری از تجربه بیش از  نیم قرن فعالیت شرکت درصدد غلبه بر مشکلات پیش رو برآمده است.

تابستان امسال، نقطه عطف صنعت آبفا در اصفهان است

هاشم امینی گذر از بحران کم آبی را در تابستان سال جاری نقطه عطف صنعت آبفا در اصفهان خواند و بیان داشت:فعالان صنعت آبفا در شرایطی که منابع آبی بسیار محدود با خشک شدن بستر زاینده رود و چاههای فلمن ،متفرقه  ومحلی، همچنین کاهش تخصیص آب شرب بتوانند آب شرب مردم را درفصل تابستان تامین کنند می توان گفت نقطه عطف  فعالیت این صنعت در اصفهان است.

وی افزود:هم اکنون واقعا مشکل بحران آب داریم اگر برداشتهای بالادست،پایین دست مدیریت نشود شاید آخر شهریور سد زاینده رود دیگر آب نداشته باشد.

امینی بیان کرد:بیش از 8 سال است که جدول تخصیص آب شرب حدود 325 میلیون مترمکعب است اما در سال جاری با افزایش تعداد مشترکین تخصیص آب به 277 میلیون مترمکعب کاهش یافته است در حالیکه منابع آب چاههای فلمن و متفرقه صفر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: برای حفر 70 حلقه چاه که به منظور تامین اضطراری آب شرب مردم در سطح استان عملیاتی شده با کمبود شدید منابع مالی مواجه هستیم.     

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج