شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس از شهروندان مهدی دوست شیراز جهت حضور در مراسم پیاده روی "حماسه حضور برای ظهور" دعوت نمود.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت، مراسم پیاده‌روی «حماسه حضور برای ظهور» را با حضور شهروندان مهدی دوست شیرازی، در شیراز خلق می‌کنیم.

حجت‌الاسلام محمد رضایی، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت امام زمان(عج)، گفت: جامعه بشری منتظر است تا به دست منجی و مصلحی توانا به ساحل نجات برسد و گرنه هستی و آفرینش انسان به مقصد نهایی و کمال خویش نخواهد رسید.

وی به آیه پنجم سوره مبارکه قصص اشاره کرد و تأکید کرد: اراده الهی در این است که روزی آن منجی حقیقی خواهد آمد، چرا که خداوند، خود فرموده است: «اراده ما بر این قرار گرفته است که به مستضعفین نعمت بخشیم، و آن‌ها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم»!

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس افزود: این مصلح واقعی و وارث حقیقی کسی نیست، جز مهدی موعود(عج) که به عنوان «بقیة‌اللّه»، در پس پرده غیبت به سر می‌برد، تا روزی که مشیت خداوندی اقتضا کند، آن حضرت ظهور و زمین را سراسر پر از عدل و داد کند.

رضایی با بیان اینکه انگیزه ظهور را باید در عوامل غیبت جست‌وجو کرد، ادامه داد: باید علل غیبت را مورد توجه قرار داد و موانع را برطرف کرد تا زمینه ظهور مهیا شود.

وی تأکید کرد: همه ما در ارتباط با انتظار و مهدویت و ظهور، نقش و مسئولیت داریم و نمی توانیم خود را بی تفاوت و غیرمؤثر بدانیم و اگر همه ما به طور فردی یا جمعی مجاهدت کنیم و به هر نحو ممکن برای یاری امام خود کاری انجام دهیم، بی‌تأثیر نخواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس خاطرنشان ساخت: البته به نظریه پردازی در مورد زمینه‌سازی عام ظهور نیز نیازمند هستیم تا بتوانیم به بخشی از حدود و ثغور آن اطلاع داشته باشیم.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای برنامه‌های خاص نیمه شعبان در فارس خبر داد و ضمن دعوت از امت /tags/کریم-خان-زندهمیشه در صحنه فارس جهت همکاری و شرکت در برنامه‌هایی که به این مناسبت در سراسر استان برگزار می‌گردد، گفت:‌ در شیراز مراسم پیاده‌روی «حماسه حضور برای ظهور» در روز چهارشنبه، ۱۲ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح از بلوار کریم خان زند مقابل درب مجتمع فرهنگی شلمچه به‌سمت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج