مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به ناشناخته ماندن بسیاری از مفاخر استان گفت: دبیرخانه دائمی مفاخر و مشاهیر کرمانشاه تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، نشست مشترک دستگاه‌های فرهنگی و ورزشی استان برای تشکیل دبیرخانه دائمی مفاخر و مشاهیر کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در نشست تشکیل دبیرخانه دائمی مفاخر و مشاهیر کرمانشاه، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسائلی که در عرصه فرهنگی همیشه دغدغه مسئولین بوده، ایجاد دبیرخانه دائمی مشاهیر و مفاخر کرمانشاه و بهره‌مند از سبقه تاریخی و فرهنگی بزرگان استان است.

جعفری افزود: بسیاری از مفاخر و مشاهیر کرمانشاه به دلایل گوناگون حتی برای خود کرمانشاهی‌ها ناشناخته مانده‌اند و با ایجاد این دبیرخانه امید می‌رود که اقدامات مؤثری در جهت شناساندن مفاخر و مشاهیر استان انجام گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: با توجه به این مهم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، همایش‌های زیادی را در راستای نکوداشت مفاخر و مشاهیر کرمانشاه برگزار نموده است و بسیار خرسندیم با برگزاری چنین برنامه‌هایی، خدمات این افراد را بیش‌ازپیش به جامعه معرفی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه بیان داشت: مفاخر استان نباید به دست فراموشی سپرده می‌شوند و در همین راستا از دانش نخبگان در جهت توسعه و پیشرفت استان استفاده می‌کنیم و امسال ایجاد دبیرخانه دائمی و رصد کردن مفاخر استان جزء اولویت‌های کاری محسوب می‌گردد.

گفتنی است که در نشست تشکیل دبیرخانه دائمی مفاخر و مشاهیر کرمانشاه دفتر امور اجتماعی استانداری، مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیرکل ورزش و جوانان استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره ارشاد، معاون هنری و سینمایی و رئیس امور هنری و مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه حضور داشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج