استاندار کرمانشاه گفت: شوراها باید محل تولید ایده برای توسعه و پیشرفت باشند و اگر بتوانند در عملکرد خود خلاقیت داشته باشند، دولت هم در اجرای امور شهری به آن‌ها اعتماد خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند ضمن تأکید بر واگذاری برخی امور به شوراها به‌عنوان نمایندگان مردم، اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی دولت باید بخشی از اختیارات خود را به مردم واگذار کند تا در عمران و آبادانی کشور مشارکت داشته باشند و شوراها در این راستا ایجادشده‌اند.

استاندار کرمانشاه در نشست روز شوراها با حضور نمایندگان شورای شهر و روستا ابراز داشت: در کشور حدود 100 تا 120 هزار نفر به‌عنوان پل ارتباطی بین دولت و مردم مشغول به فعالیت هستند اما واقع امر این است که جایگاه کنونی شوراها متناسب با عمر 19 ساله آن‌ها نیست و باید ارتقا یابد.

وی بابیان این مطلب که شوراها در مسیر کاری خود تحولات عمیقی را ایجاد کنند، خاطرنشان ساخت: پیگیری جدی مطالبات مردم ازجمله راهکارهای ارتقا جایگاه شوراها به شمار می‌رود و البته قانون هم در این خصوص اختیارات بزرگی به شوراها داده است، به‌گونه‌ای که شورای عالی استان‌ها حتی می‌توانند به مجلس لایحه بدهد.

استاندار کرمانشاه مهم‌ترین عامل نظارت بر عملکرد شوراها را نیز خود مردم عنوان کرد و گفت: رأی مردم بزرگ‌ترین سرمایه شوراها است که باید سود این رأی و اعتماد به اعضای شوراها، به مردم برسد و در این راستا شوراها باید برای کاهش نرخ بیکاری تلاش کنند.

بازوند به نقش دستگاه‌های دولتی نسبت به شوراها اشاره کرد و افزود: مدیران مکلف‌اند به شوراها بها بدهند زیرا شورا بازوی توانمند بخش دولتی است و بر همین مبنا شوراها می‌توانند یک نماینده هم برای حضور در جلسات شورای اداری تعریف کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج