مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارش‌های اخیر طی ۲۴ ساعت گذشته با ۲۳.۸ میلی‌متر منجر به سرریز شدن سدهای کرمانشاه شامل تنگ حمام، آزادی، سلیمانشاه و زاگرس شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، بر اساس اعلام هواشناسی کرمانشاه بارش‌های مداوم منجر به سرریز شدن سدهای کرمانشاه شده است و این در حالی است که مجموع میانگین بارش‌های سال آبی جاری استان تا صبح امروز به 462.6 میلی‌متر رسیده و در حال حاضر چهار بخش از سدهای کرمانشاه شامل تنگ حمام، سلیمانشاه، آزادی و زاگرس سرریز کرده و سایر سدها نیز ذخیره خوبی دارند.

بر پایه این گزارش طی بارش‌های 24 ساعت گذشته تاکنون شهرستان کرمانشاه با ۲۳.۸ میلی‌متر بارش را پربارش ترین شهر استان و کشور، شهر حمیل با ۲۲ میلی‌متر بارش در رده دوم و قصرشیرین و پاوه با ۱۱.۶ میلی‌متر بارش جایگاه‌های بعدی در بارندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

رشد دودرصدی میانگین بلندمدت بارش‌ها در کرمانشاه

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه طی گفتگویی اعلام کرد: مجموع میانگین بارش‌های سال آبی جاری کرمانشاه تا صبح امروز به 462.6 میلی‌متر رسیده که نسبت به سال گذشته با 442 میلی‌متر 4.7 درصد و نسبت به میانگین بلندمدت با 453.4 میلی‌متر حدود دو درصد رشد داشته است.

کیاست امیریان میزان آب ذخیره‌شده پشت سدهای کرمانشاه را 795 میلیون مترمکعب معادل 96 درصد ظرفیت سدهای استان 830 میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: به‌رغم بارندگی‌های خوب سطح استان فقط نیمی از آورد سالیانه پشت سدهای کرمانشاه محقق شده است.

بارش‌ها تا پنجشنبه در کرمانشاه ادامه دارد

بارش‌ها تا پنجشنبه در کرمانشاه ادامه دارد

مدیرکل هواشناسی کرمانشاه ابراز داشت: از روز چهارشنبه تا جمعه امواج ناپایداری مجدداً جو کرمانشاه را تحت تأثیر قرار داده و علاوه برافزایش ابر در بعضی ساعات سبب رگبار باران و رعدوبرق در سطح استان خواهند شد و در ادامه فعالیت سامانه بارشی مستقر در جو منطقه، هوای کرمانشاه امروز ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و رعدوبرق خواهد بود.

 خسروی خاطرنشان ساخت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با کاهش ناپایداری ضمن افزایش دمای هوای روزانه، شرایط ناپایدار در روز پنجشنبه نمود بیشتری خواهد داشت که قطعا سبب بهبود ذخیره آبی در سدهای کرمانشاه می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج