نماینده‌ی ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: نقش شیطان بزرگ در تمام این جنگ افروزی ها که در منطقه به بهانه ی جنگ با داعش انجام می گیرد و همچنین خدشه ای که در نام خلیج فارس بوجود آوردند مشخص است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی  در اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس گفت: روز خلیج فارس را به همه ی ملت شریف ایران تبریک عرض می کنم.

وی در ادامه افزود: بعضی از دانستنی ها را باید آنچنان تکرار کرد که در ذهن انسان جای بگیرد؛ تکرار ارکان نماز و کار های خوب  در اسلام با همین فلسفه است .

خطیب جمعه ی بندرعباس خاطر نشان ساخت: جهان اسلام باید دوست ها و دشمنان خود را بشناسد چرا که با یک و نیم میلیارد جمعیت و منابع وسیع قدرتی محسوب می شود که انکار ناپذیر است.

وی با اشاره به اینکه با تمام قدرت جهان اسلام دشمن به خود اجازه می دهد و می‌گوید اگر من یک هفته شما را رها کنم نیستید گفت: حکومت های عربی دوست و دشمن خود را نمی شناسند چرا که ایران دوست را دشمن می پندارند  در صورتی که امروز دشمن درجه یک آمریکا ست.

نماینده ی ولی فقیه در هرمزگان مسئول گفت: کتابی به اسم مصائب آمریکای لاتین وجود دارد که قدم به قدم نقش آمریکا را در آن منطقه مشخص کرده و در چندین کتاب به دخالت آمریکا در ایران نیز اشاره شده است.

نعیم آبادی ابراز داشت: نقش سازمان سیا در سرنگونی مصدق و بازگشت شاه یکی از هزاران مورد دخالت آمریکا در ایران است.

وی گفت : کتاب های زیادی درباره ی آمریکا نوشته شده اما هیچ کس مثل ترامپ چهره ی آمریکا را با این جمله نشان نداد که  آل سعود تو گاو شیرده هستی و نا شیر داری ما در کنار تو ایستاده ایم .

خطیب جمعه ی بندرعباس گفت:  در دین  اسلام آزادی های زیادی وجود دارد اما در قرآن آمده که فرد مسلمان نباید خود را خوار کند . آل سعود اگر اندکی غیرت اسلامی و عربی داشت خود را اینچنین خوار نمی کرد.  چرا که گفته شده اگر مسلط باشید و اگر مسلط بر شما باشند مرده اید.

نعیم آبادی تصریج کرد:چه کسی نمی داند که اسم اینجا خلیج فارس است حتا در منابع اسلامی از این خلیج به عنوان بحر فارس نام برده شده است با این که این موضوع به لحاظ تاریخی مشخص شده است تلاش کردند که در این نام خدشه وارد کنند.

وی  افزود هیچ کس مثل امام راحل آمریکا را معرفی نکرد که گفت «آمریکا شیطان بزرگ است».

نعیم آبادی در پایان با اشاره به اینکه هیچ کجای دنیا از دست آمریکا در امان نیست گفت: نقش شیطان بزرگ در تمام این جنگ افروزی ها که در منطقه به بهانه ی جنگ با داعش انجام می گیرد و همچنین خدشه ای که در نام خلیج فارس بوجود آوردند مشخص است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج