معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان با اعلام اینکه همسران جوان، جوانان در آستانه ازدواج، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، دانش آموزان، دانشجویان و سالمندان از دوره‌های مشاوره و راهنمایی بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: در سال گذشته 33 جلسه مشاوره گروهی برای جوانان در آستانه ازدواج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری موج در تبریز، ابراهیم جعفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 30 مشاور خانواده و کلینیکی کمیته امداد استان و مشاوران مجرب طرف قرارداد با این نهاد همکاری می‌کنند، یادآور شد: در سال گذشته شش هزار و 510 نفر در 434 جلسه گروهی از خدمات مشاوران کمیته امداد استان بهره‌مند شدند. 

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه دوره‌های مشاوره و راهنمایی قبل، حین و بعد از ازدواج برای مددجویان تحت حمایت برگزار می‌شود، تأکید کرد: یکی از نتایج مطلوب و حائز اهمیت این کارگاه‌ها کاهش آمار طلاق در بین مددجویان است. 

وی  در ادامه تصریح کرد: در این مدت شش هزار و 913 مددجوی تحت حمایت این نهاد مشاوره فردی شده اند، که از این تعداد 61 درصد مربوط به امور خانواده، 23 درصد روان‌شناختی، 10 درصد ازدواج و 6 درصد تحصیلی بوده است. 

بهره‌مندی 13 هزار مددجوی آذربایجان شرقی از مشاوره رایگان

جعفری در خاتمه با بیان اینکه بیش از 13 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت در سال گذشته به‌صورت فردی و گروهی مشاوره رایگان شدند، گفت: ازدواج، مهارت‌ های زندگی، فرزند پروری، همسرداری، روان‌درمانی، بهداشت روانی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی ازجمله مباحث مطرح‌شده در جلسات مشاوره فردی و گروهی بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج