مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت:با توجه به ظرفیت های خوبی که در دریای خزر در بحث گردشگری وجود دارد باید زیرساخت های گردشگری به سرعت ساخته شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا مسرور در جریان بازدید محمد راستاد رییس سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیات عامل این سازمان ضمن تشریح اقدامات سازمان در بحث افزایش مراودات تجاری با کشورهای حاشیه خزر و اقدامات انجام شده در خصوص توسعه زیرساخت های منطقه به ویژه بندر کاسپین، به نقش مهم مارینای منطقه آزاد انزلی در توسعه گردشگری دریایی خزر اشاره و بیان کرد: مارینای این منطقه از سوی   سازمان منطقه آزاد انزلی احداث شده و   اسکله های آن نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است و همچنین برنامه های مشترک با سازمان بنادر و دریانوردی در شهر انزلی برای حوزه توسعه گردشگر دریایی در خزر و ایجاد اسکله های تفریحی در انزلی داریم تا گردشگری دریایی از سال جاری بین منطقه آزاد و شهرستان بندرانزلی انجام شود و به مرور بین تمامی بنادر گیلان این شبکه گسترده متصل شود.

مسرور  بیان کرد: با توجه به ظرفیت های خوبی که در دریای خزر در بحث گردشگری وجود دارد باید زیرساخت های گردشگری به سرعت ساخته شود.

 

بندر کاسپین

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه تاکید کرد: در استان گیلان در بخش دریایی و اقتصاد دریا محور کار های زیادی بایستی انجام شود و ایجاد اسکله مارینا در شهر لنگرود، کیاشهر و چمخاله آستارا و تالش یکی از اولویت های توسعه گردشگری دریایی است و در ایجاد اشتغال بسیار موثر است.

 محمد راستاد رییس سازمان بنادر و دریانوردی نیز در حاشیه بازدید از ظرفیت های بندری و زیرساختی منطقه آزاد انزلی بیان کرد: با توجه به اینکه بندر کاسپین با سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی احداث شده است طبیعتا باید طرح های همکاری بندری موجود انزلی و بندر کاسپین و همچنین نحوه تعامل بین سازمان بنادر و دریانوردی و منطقه آزاد انزلی مشخص می شد و افزایش همکاری و تقسیم کار یکی از مواردی است که میتواند به افزایش بهره برداری از دریای خزر تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی در ادامه در رابطه به نحوه همکاری و تعامل دو سازمان تصریح کرد : مواردی وجود داشت که خوشبختانه در قالب تفاهمنامه ای که منعقد شد تصمیمات خوبی گرفته شد و انتظار داریم که هم افزایی که بین بندرانزلی و بندر کاسپین ایجاد میشود راهبردی برای رشد میزان فعالیت بنادر شمالی کشور و افزایش مراودات تجاری با کشورهای حاشیه خزر باشد.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی اتصال بنادر گیلان به خط راه آهن را یک مزیت برشمرد و تاکید کرد: بنادر گیلان با اتصال به شبکه ریلی خدمات گسترده تری را به فعالین اقتصادی و تجار ارائه خواهند کرد و افزایش ظرفیت و توانمندی بنادر در کنار این مزیت موجب رونق بنادر گیلان خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج