مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: صادرات کرمانشاه در فروردین امسال 138 میلیون و 448 هزار و 535 دلار کالا به وزن 372 هزار و 428 تن از طریق گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان به خارج از کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، خلیل حیدری بابیان این مطلب که صادرات کرمانشاه در فروردین امسال افزایش 17 درصدی داشته است، اظهار کرد: فروردین امسال 138 میلیون و 448 هزار و 535 دلار کالا به وزن 372 هزار و 428 تن از گمرکات و بازارچه‌های مرزی کرمانشاه به خارج از کشور صادرات شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازلحاظ ارزش 17 درصد و از حیث وزن سه درصد رشد داشته است.

حیدری گفت: 77 میلیون و 121 هزار و 509 دلار از این کالاها در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادرشده است.

وی ادامه داد: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت 61 میلیون و 327 هزار و 26 دلار کالا را از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده‌اند.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه‌فرنگی تازه یا سرد کرده، کولرهای آبی، سیب‌زمینی محفوظ شده به‌جز در سرکه یا جوهر سرکه یخ نزده، انواع بستنی، لوازم خانه‌داری و پاکیزگی، کاشی، نایلون پلاستیکی، ظروف پلاستیکی و سیمان عنوان کرد.

وی بابیان اینکه بیشتر حوزه صادرات کالاها به کشور عراق است، گفت: فروردین امسال درمجموع از گمرکات استان کرمانشاه به 16 کشور صادرات قطعی صورت گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج