سرپرست آموزش و پرورش فارس در جمع خبرنگاران گفت: تحصیل در مدارس دولتی در سال 97 رایگان است و مدارس دولتی تحت هیچ شرایطی اجازه دریافت شهریه ندارند و اگر غیر از این باشد مردم می توانند گزارش دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، عبدالرسول احمدی ظهر امروز هشتم اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران تأکید کرد: تحصیل در مدارس دولتی در سال 97 رایگان است و مدارس دولتی تحت هیچ شرایطی اجازه دریافت شهریه ندارند و اگر غیر از این باشد مردم می توانند به اداره کل آموزش و پرورش فارس و نواحی تابعه آن گزارش دهند.

وی خاطرنشان ساخت: در سال تحصیلی جدید هیچ گونه افزایش شهریه غیر قانونی مدارس غیر دولتی نخواهیم داشت و هرگونه افزایش شهریه برای مدارس غیر دولتی، باید طبق قانون انجام شود.

سرپرست آموزش و پرورش فارس در خصوص حذف آزمون تیزهوشان و متوسطه اول، تصریح کرد: تا این لحظه قرار نیست آزمون برای تیزهوشان برگزار شود زیرا در "طرح شهاب"، دانش آموزان از رده ابتدایی شناسایی می شوند.

احمدی ادامه داد: در "طرح تحول بنیادی آموزش و پرورش" بسیاری از موارد دیده شده که از جمله آنها نوع خروجی مدارس از لحاظ استعداد و آموزش است که البته محوریت در نظر گرفته شده، خلاقیت دانش آموزان است که مورد تأکید قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آسیب های اجتماعی در مدارس ابراز داشت: حوزه آسیب های اجتماعی در مدارس بسیار گسترده است و دانش آموز در محیط اجتماعی و تحت تأثیر فضای مجازی به صورت مستقیم قرار می گیرد و برای یافتن راه حل مناسب، پیشنهاد کردیم کارگروهی از تمامی دستگاه ها تشکیل شود.

سرپرست آموزش و پرورش فارس افزود: ما در حوزه مشاوره و معلمان پرورشی با کمبود جدی مواجه ایم و از طرفی فقر هم به مشکلات دانش آموزان دامن زده و این موضوعات محدودیت های زیادی را برای ما به وجود آورده است.

احمدی تصریح کرد: آمار ما برای کودکان بازمانده از تحصیل حدود ۲ درصد است و به صورت ویژه به دنبال رفع مشکلات این کودکان هستیم تا آنان را به تحصیل بازگردانیم.

وی در خصوص برخورد معلمین با دانش آموزان گفت: با هرگونه ضرب و شتم دانش آموز توسط کادر مدرسه و به ویژه معلمین به طور حتم برخورد می شود اما تأکید می کنم که در این بین نباید جایگاه معلم نیز زیر سؤال برود.

سرپرست آموزش و پرورش فارس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن روز معلم گفت: به این مناسبت برنامه های مختلفی را در نظر گرفته ایم که در بین آن می توان به تجلیل از معلمان نمونه و پیشکسوتان محترم اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج