در بیست و نهمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه کار نمونه و واحد‌های تولیدی برتر از ۵۰۰ کارگر نمونه و واحد تولیدی در بندرعباس تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری موج؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: بیش از ۷۰۰ کارگر آذر ماه پارسال در سامانه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نام نویسی کرده بودند که پس از ارزیابی ۵۰۰ نفر کارگر و گروه کار نمونه انتخاب شدند.

محمد علی سلیمی افزود: ارائه شیوه‌های نوین در کار، ابتکارو نوآوری، افزایش بهره وری و تولید، رعایت نظم و ایمنی، وجدان کاری و ارتقای مهارت‌های شغلی از جمله شاخص‌های انتخاب این افراد بود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ساماندهی و کارآمدسازی استعداد‌های کارگران، معرفی الگو‌های عملی، ایجاد انگیزه و رقابت سالم وقدرشناسی از تلاش گران نمونه جامعه کارگری در استان عنوان کرد.

سلیمی گفت: امسال برای نخستین بار در هرمزگان واحد پترو صنعت گامبرون موفق به کسب رتبه برتر واحد صنعتی نمونه در کشور شد.

بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: تنها راه ایجاد اشتغال در استان جذب سرمایه گذاری و خلاقیت در کار است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی هم گفت:ظرفیت‌های اقتصادی هرمزگان با مدیریت صحیح می‌تواند به تولید ثروت و رفاه برای مردم منجر شود.

احمد مرادی با تاکید بر ظرفیت قانون گذاری مجلس برای حمایت از کارگران و کارفرمایان گفت: کالای ایرانی مرهون زحمات کارگرانی است که حتی در مشاغل سخت و گرمای طاقت فرسای هرمزگان هم از پای نمی‌نشینند.

نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: افرایش حداقل دستمزد کارگران در مجلس نشان از عزم جدی مجلس برای دفاع از حقوق کارگران است.

ناصرشریفی افزود:کارگران باید با کسب مهارت و دانش فنی نیاز‌های صنعتی کشور را برآورده کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج