اسماعیل تبادار در جشنواره گل و گلاب میمند تأکید کرد: برند سازی در زمینه گل محمدی فارس و معرفی آن به بازار های داخلی و بین المللی صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، نماینده عالی دولت در فارس در جشنواره گل و گلاب میمند، با بیان اینکه باید میزان فرآوری گل های تولید شده در واحدهای تولیدی میمند مورد بررسی قرار گیرد، اظهارداشت: اگر گل های تولیدی این شهر برای فرآوری به استان های دیگر می رود، باید با افزایش ظرفیت واحدهای فرآوری گل در میمند و جلوگیری از خروج آن، تلاش کنیم با برندسازی و معرفی این ظرفیت به بازارهای داخلی و بین المللی، برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در میمند فارس استفاده شود. 

استاندار فارس، با بیان این که نام میمند با گل و گلاب پیوند خورده است و گلاب این شهر در کشور زبانزد است، اظهار داشت: گلاب گیری زمینه مستعد و مناسبی برای اشتغال و کسب درآمد مردم میمند است و از مردم این شهر که تلاش می کنند این آئین و رسم و زمینه معاش، فعال و پویا بماند قدردانی می کنم.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 550 هکتار، گل محمدی آبی در میمند و پنج هزار و 600 هکتار گل محمدی دیم در داراب وجود دارد، ادامه داد: حتما باید با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا از این ظرفیت و قابلیت برای تولید محصولات با کیفیت و فراهم کردن زمینه اشتغال مردم استفاده کنیم.

نماینده عالی دولت در فارس، افزود: اسانس تولید شده از گل های محمدی می تواند ثروت و اشتغال فراوانی را به دنبال داشته باشد؛ امیدواریم کارشناسان مراکز تحقیقاتی بتوانند با فناوری روز دنیا، این منابع ارزشمند را به طور مؤثری افزایش دهند و گام های تاثیرگذاری بردارند.

استاندار فارس با اشاره به جذب گردشگران از سراسر ایران به جشنواره گل و گلاب میمند، تصریح کرد: این جشنواره باید به مدت یک هفته و یا 10 روز برگزار شود تا شاهد رونق گردشگری در این دیار باشیم و توریست های فراوانی از سراسر ایران و از دیگر کشورهای دنیا برای مشاهده زیبایی های طبیعی، باغ های گل محمدی و مراسم های مختلف به این دیار سفر کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج