استاندار فارس به تمام افرادی که در مدیریت شهری مسئولیتی بر عهده دارند اشاره و تأکید کرد: در انجام مسئولیت های خود توسعه پایدار را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، اسماعیل تبادار در نشست هم اندیشی رؤسای شوراهای اسلامی فارس با بیان اینکه توسعه پایدار به معنی توسعه و پیشرفت نسل حاضر با حفظ منابع برای توسعه نسل آینده است، خاطر نشان کرد: اهداف توسعه پایدار همه جانبه است و تعادل اکولوژیکی، عدالت اجتماعی و بقای اقتصادی را در کنار هم و تفکیک ناپذیر می داند، به این معنا که توسعه بدون پایداری و پایداری بدون توسعه تعریف نمی شود.

وی همچنین اعتماد عمومی را سرمایه نظام دانست و تصریح کرد: صداقت در رفتار، اطلاع رسانی، شفافیت در عملکرد ، قانون گرایی و جلوگیری از هرگونه فساد و همچنین در کنار ایجاد ارتباط با مردم زمینه تقویت این اعتماد را فراهم خواهد آورد.

استاندار فارس در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اهمیت نقش و جایگاه‌ شوراها در پیشبرد امور شهرها و روستاها بیان داشت: این نهاد بخش مهمی از حکمروایی نظام است و نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون نظامی اسلامی و مبتنی بر مردم سالاری بوده چرا که تمام ارکان آن مستقیم یا غیر مستقیم با رأی و انتخاب مردم برگزیده شده اند.

تبادار، حکمروایی را موضوعی متفاوت از حکومت دانست و افزود: حکمروایی به معنای مدیریت قدرت، نحوه تصمیم گیری های جمعی و شیوه اعمال تصمیمات است که زمینه اقتدار حکومت را فراهم می کند.

وی ادامه داد: با نگاهی منصفانه؛ شوراهای اسلامی شهر و روستا، به عنوان نهادی که دو دهه از فعالیت آن سپری شده، عملکردی مثبت داشته است.

نماینده عالی دولت در فارس، با بیان اینکه شوراها باید با ارزیابی و آسیب شناسی عملکرد خود، از گذشته عبرت گرفته و آینده را بدون آزمون و خطا طی کنند، اظهار داشت: اتحاد و همدلی درونی و تعامل سازنده با دیگر دستگاه ها، زمینه تقویت نهاد شورا را مهیا می کند.

استاندار فارس در ادامه با اشاره به اینکه حفظ وحدت و همدلی در شرایط کنونی، مهمترین وظیفه هر یک از مسئولان و دست اندرکارانی است که تریبون هایی در اختیار دارند، تأکید کرد: برای قضاوت درباره هر موضوعی، ابتدا باید آگاهی لازم از آن موضوع را کسب و پس از آن در داوری خود نیز جانب انصاف را رعایت کرد.

تبادار ابراز داشت: در شرایط کنونی همه نگاه ها به سمت جمهوری اسلامی ایران است و وحدت و یکپارچگی ایران اسلامی غنیمتی ارزشمند است که حاصل جانفشانی های شهدا و ایثارگران؛ رهبری های عالمانه حضرت امام و در ادامه آن مقام معظم رهبری و همچنین پشتوانه عظیم مردمی است که باید صیانت و حفاظت از این همدلی، وحدت و یکپارچکی؛  در اولویت عملکرد هر یک از افرادی باشد که تریبون در اختیار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج