رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن از برگزاری نخستین همایش ادبی "العبد"، نکوداشت یاد عارف برجسته فومنی حضرت آیت ا... بهجت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یوسف نیک  انجام  در  جمع خبرنگاران،  بیان کرد: نخستین  همایش  ادبی "العبد"  روز سه شنبه  یازدهم  اردیبهشت ماه جاری  با حضور فرزند آیت‌الله بهجت(ره)  حجت الاسلام و المسلمین  علی  بهجت در سالن شهدای خدمتگزار  اداره فرهنگ  و ارشاد اسلامی  فومن برگزار می‌شود.

وی  تصریح کرد: این همایش بمناسبت نکوداشت یاد عارف برجسته فومنی حضرت آیت ا... بهجت همراه  با  شعرخوانی شاعران  مطرح ملی  و استانی  در وصف  این  عالم  ربانی  برگزار  خواهد  شد.

آیت‌الله بهجت شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ اسلام  است

رییس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن با اشاره به ابعاد شخصیتی آیت الله بهجت، گفت: آیت‌الله بهجت شخصیتی بی‌نظیر در تاریخ اسلام است که در زمینه‌های مختلف تقوا، اخلاق، علم، عمل و عرفان با بهره گیری از محضر علمای برجسته به درجات والایی از رستگاری و حقیقت طلبی رسید و رضایت پروردگار را اولویت خویش قرار داد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع عرفانی، ادبی و ابعاد شخصیتی این مرجع فقید جهان تشیع افزود: شاعران برجسته استان در این مراسم معنوی، اشعارشان را در وصف حضرت آیت الله العظمی محمد تقی بهجت فومنی (ره) قرائت می کنند.

آیت الله بهجت

این مسوول اظهار داشت: این مراسم به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان  و با مشارکت  ستاد بزرگداشت آیت الله بهجت فومنی برگزار می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فومن  در پایان، ضمن دعوت از همه اصحاب فرهنگ و هنر استان جهت شرکت در این مراسم معنوی، خاطرنشان کرد: همایش  ادبی «العبد » ساعت ١٦ عصر سه  شنبه  یازدهم  اردیبهشت ماه جاری  در مکان مذکور برگزار خواهد  شد.

 گفتنی است: شعر خوانی و سخنرانی  در  تبیین  ابعاد فرهنگی  و ادبی این مرجع  عالی قدر ، پخش کلیپ ، برگزاری  نمایشگاه  کتاب، اجرای زنده  خوشنویسی  از  اشعار عرفانی  آیت الله  بهجت  فومنی، تجلیل  از شاعران  برگزیده  از اعم  برنامه های   این همایش  می توان  عنوان  نمود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج