معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه کمبود دارو در گیلان نداریم، گفت: با وجود بدهی‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شرکت‌های دارویی، کمبود دارو در استان نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، زهرا حصاری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به اهداف و استراتژی‌های معاونت غذا و دارو اظهار کرد: ارتقای سطح سلامت جامعه، افزایش سطح امنیت غذا، افزایش رضایتمندی گیرندگان خدمات و افزایش فرایند تحقیقات کاربردی در عرصه کاری از اهداف این معاونت است.

وی با اشاره به وجود 300 داروخانه در گیلان، تصریح کرد: نظارت مستمر بر داروخانه‌های استان وجود دارد و آن دسته از داروخانه‌هایی که اقلام غیر دارند به تعزیرات معرفی شدند.

دارو

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه سال گذشته 40 داروخانه متخلف به تعزیرات معرفی و یک داروخانه تعطیل شد، افزود: طرح تشدید نظارت‌ها در سال 97 پش بینی شده است.   

حصاری با بیان اینکه کمبود دارو در گیلان نداریم، گفت: با وجود بدهی‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شرکت‌های دارویی، کمبود دارو در استان نداریم.

وی با بیان اینکه الگوی مصرف آنتی بیوتیک‌ها در کشور 2 برابر بیشتر از نورم جهانی است، افزود: وزارت بهداشت ده قلم دارو پر مصرف در کشور را معرفی کرده است که بخش قابل توجهی مربوط به آنتی‌بیوتیک‌هاست.    

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 90 درصد محصولات در گیلان، دارای برچسب نشانگر رنگی برای اطلاع رسانی هستند، گفت: نشانگرهای رنگی نشان می‌دهد که قند،چربی و نمک محصول در چه منطقه‌ای قرار دارد و اندازه آن چقدر است.

وی تصریح کرد: نشانگر رنگی محصولات نشان می‌دهد غذا قاچاق نیست و سلامت و اصالت محصول را نشان می‌دهد و مردم می‌توانند از سلامت و اصالت غذاهای تولیدی و وارداتی، آگاه شوند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج