معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: برنامه انتخاب جوان برتر، روز هشتم اردیبهشت ماه برگزار می شود و امسال، برنامه تجلیل از جوانان نمونه و برتر، متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز،امیر تقی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز جوان اظهار کرد:امسال، برنامه تجلیل از جوانان نمونه و برتر ، متفاوت تر از سال های گذشته خواهد بود و از همین امروز، سایتی به عنوان جوان برتر فعال می شود تا در برنامه سال آینده، جوانان برتر در حوزه های مختلف، از طریق این سایت معرفی شوند.

وی افزود: برابر سرشماری سال 95، استان آذربایجان شرقی بالغ بر سه میلیون جمعیت دارد که 51 درصد آن را آقایان و 49 درصدش را بانوان تشکیل می دهند و 23.36 درصد جمعیت استان را، جوانان تشکیل می دهند.
 
وی با بیان این که، روز جمعه (14 اردیبهشت) با عنوان "جوان ایرانی، سلامت، ورزش و نشاط اجتماعی" نامگذاری شده است، افزود: به همین مناسبت، همایش پیاده روی همگانی در روز جمعه ی این هفته در سراسر استان برگزار خواهد شد.

تدارک 300 برنامه مختلف به مناسبت هفته جوان در سطح آذربایجان شرقی

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ادامه داد: بالای 300 برنامه مختلف در سطح استان به مناسبت هفته جوان تدارک دیده شده است.

وی  درخصوص ویژه برنامه هایی که به مناسبت هفته جوان در طول اردیبهشت ماه اجرا خواهد شد، اظهار کرد: بالای 300 برنامه مختلف برای هفته جوان امسال در نظر گرفته شده که حدود 50 برنامه، توسط معاونت جوانان برگزار خواهد شد و طی امروز و فردا هم، به مناسبت روز روانشناس، چند برنامه مختلف تدارک دیده ایم.

نشست خبری ورزش و جوانان آذربایجان شرقی

تقی زاده در خصوص اقدامات شاخص معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان در سال 96 گفت: این معاونت در سال 96 نیز همچون چند سال گذشته، به رتبه ی نخست کشوری رسیده و هدف ما همیشه، فراتر از وزارت ورزش و جوانان است و برنامه هایی که اجرا کرده ایم، الگویی برای استان و کشور بوده است و از همکارانم بابت این موضوع تشکر و قدردانی می کنم.

 
وی افزود: در سال 96، بالای 70 درصد مصوبات ستادهای ساماندهی، تحقق یافته و برای اولین بار در کشور، پرتال جامع اوقات فراغت فعال شده و امکان ثبت نام اینترنتی آن نیز فراهم شده و هر فرد می تواند بدون مراجعه حضوری، نزدیک ترین محل برای گذراندن اوقات فراغت را شناسایی و در آن حضور یابد.
 
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی بیان کرد: موضوع کودک همسری، یکی از دغدغه های ماست که متاسفانه رتبه دوم کشوری را بعد از خراسان رضوی داریم که در همین راستا، آموزش های قبل از ازدواج را در سطح استان افزایش داده ایم و یکی از برنامه هایی که برای هفته جوان تدارک دیده ایم، این است که در طول اردیبهشت ماه، سه کارگاه آموزش های قبل از ازدواج در هر شهرستان برگزار خواهیم کرد.
 
وی گفت: انجمن مشورتی جوانان روستایی، یکی از اقدامات معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان بود که سعی کردیم جوانان فعال روستایی را برای تشکیل سمن ها و فعالیت ها ترغیب کنیم و به دنبال این هستیم که رابط بین ما و روستاها باشند.
 
تقی زاده بیان کرد: بالای 40 درصد مرگ و میر جوانان، به سوانح رانندگی مربوط می شود و در این راستا، سعی می کنیم رانندگان منضبط را از طریق سازمان های مردم نهاد جوانان تشویق کنیم.
 

یکی از اولویت های حوزه سلامت، کاهش و کنترل رفتارهای پرخطر است

 

وی گفت: یکی از اولویت های حوزه سلامت، کاهش و کنترل رفتارهای پرخطر است که آموزش های مختلفی را برای موضوع HIV و آموزش های قبل از ازدواج تدارک دیده ایم.
 
وی با بیان این که معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، در سال 96، رکورد نخست کشوری را در صدور مجوز برای سازمان های مردم نهاد جوانان (سمن) کسب کرده است، گفت: علاوه بر صدور مجوز برای سمن ها، جزو معدود دستگاه هایی هستیم که از آن ها حمایت می کنیم و فضا را برای فعالیت سمن ها فراهم می کنیم و 57 برنامه در طول هفته جوان، توسط همین سمن ها اجرا خواهد شد. فعالیت هایی که اجرای آن به سمن ها واگذار می شود، بسیار کم هزینه تر از اجرای دستگاه دولتی است و این موضوع برای ما بسیار مهم است.
 
وی  در خاتمه تاکید کرد: 17 تا 20 اردیبهشت ماه نیز در هتل پارس ائل گلی، میزبان دبیران سازمان های مردم نهاد حوزه گردشگری کل کشور خواهیم بود که برای رویداد "تبریز 2018" بسیار حائز اهمیت است و تمام بودجه برگزاری این برنامه، توسط وزارت ورزش و جوانان تامین شده است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج