نماینده عالی دولت در فارس در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی فارس تأکید کرد: امکانات موجود، اقلیم مناسب و آب و هوای مطلوب شیراز از جمله عوامل مهاجرت پذیری این شهر است که باعث شده، شیراز؛ از گذشته تا کنون کانون مهاجرت باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از شیراز، اسماعیل تبادار در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی فارس که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، گفت: امکانات موجود، اقلیم مناسب و آب و هوای مطلوب شیراز از جمله عوامل مهاجرت پذیری این شهر است که باعث شده، شیراز؛ از گذشته تا کنون کانون مهاجرت باشد.

استاندار فارس با اعلام این که این استان در باغبانی، زراعت، محصولات دامی و شیلاتی، در مجموع رتبه دوم کشور را در اختیار دارد، افزود: یکی از چالش های مهم استان فارس، کم آبی است که عامل اصلی مهاجرت روستائیان به شهر شده است؛ همان روستائیانی که معاش اصلی شان کشاورزی و دامداری بوده و حال مجبور به مهاجرت شده اند و این موضوع زمینه ایجاد حاشیه نشینی را بیش از پیش فراهم کرده است.

وی ابراز داشت: بافت های فرسوده یکی از مراکز و کانون های اصلی ناهنجاری اجتماعی است، لذا ساماندهی و بهبود وضعیت کالبدی آن، تأثیر زیادی در کاهش آسیب های اجتماعی را در بر خواهد داشت.

تبادار با اشاره به این که معتادان متجاهر وحاد، در مراکز ماده 16؛ بازپروری شده و به کانون گرم خانواده وجامعه باز می گردند، اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در حال برنامه ریزی برای محله محور کردن پیشگیری از اعتیاد و ساماندهی کارشناسانه این موضوع  می باشد.

نماینده عالی دولت در فارس اظهار داشت: مسئله آسیب های اجتماعی موجب بروز مشکلات اجتماعی زیادی شده است و تلاش می کنیم با علل اصلی این موضوع برخورد و امنیت اجتماعی مردم را تأمین کنیم.

استاندار فارس تصریح کرد: فارس دارای قومیت های فراوانی است و این تنوع قومیتی فرصتی برای این استان محسوب می شود؛ زیرا اصالت و ریشه دار بودن این قومیت ها خود می تواند برخی از معضلات اجتماعی فارس را کاهش دهد.

تبادار با تأکید بر این که باید مردم و سمن ها به کمک مسئولین به میدان فرهنگی اجتماعی بیایند، گفت: 700 سمن در فارس وجود دارند که باید برای جلب مشارکت آن ها ملزومات و شرایط لازم فراهم شود تا با ورود جدی شان به موضوعات اجتماعی، پیشگیری از مهاجرت و به وجود آوردن امنیت اجتماعی در استان کمک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج