رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان: با افتتاح ایستگاه پمپاژ چم‌بور، ۱۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه، آبی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ در مراسمی با حضور الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و نماینده مردم کوهدشت و رومشکان، عبدالرضا بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، بیرانوند مدیرکل امور عشایری استان، کشاورزان منطقه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، آئین افتتاح و بهره‌برداری ایستگاه پمپاژ عشایری چم‌بور کوهدشت برگزار شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در این مراسم ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار لرستان و نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، گفت: افتتاح این ایستگاه پمپاژ، نقش بسزایی در توسعه صنعت کشاورزی منطقه خواهد داشت.

وی، افزود: جا دارد از کلیه عوامل و دست‌اندرکاران ساخت این پروژه تقدیر و تشکر کنم چرا که با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال توانستند شبکه فرعی پروژه را در سال ۹۶ و طول خط اصلی را در سال ۹۷ تکمیل کنند.

ایستگاه پمپاژ چم بور کوهدشت

اعتبار ایستگاه پمپاژ چم‌بور از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است

عبدالرضا بازدار، ادامه داد: اعتبار ایستگاه پمپاژ چم‌بور، از محل اعتبارات آبیاری تحت فشار صندوق توسعه ملی تامین شده و با توجه به جانمایی آن در روستای چم بور وره زرد شهرستان کوهدشت، ۱۲۵ هکتار از اراضی منطقه « ۵۰ هکتار آبیاری بارانی و ۷۵ هکتار آبیاری قطره ای» را تحت پوشش قرار می‌دهد و این اراضی به آبی تبدیل می شوند.                                                                                               

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج