رئیس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس جمهوری اسلامی ایران از برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات آسیایی اسنوکر از 16 الی 22 اردیبهشت ماه در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، هاشم اسکندری در حاشیه جلسات هماهنگی سی و چهارمین دوره مسابقات آسیایی اسنوکر در تبریز اظهار کرد:تا کنون برای شرکت در این رقابت ها حضور 12 کشور قطعی شده و پیش بینی می شود بیش از 20 کشور از قاره پهناور آسیا  در این رقابتها حاضر شوند.

وی افزود:با توجه به عنوان تبریز پایتخت گردشگری کشورهای جهان اسلام در سالجاری(تبریز 2018) و جلساتی که با وزیر محترم ورزش و جوانان داشتیم و پتانسیل و تلاش های وافر رئیس هیات بولینگ و بیلیارد آذربایجان شرقی، محل میزبانی سی وچهارمین دوره رقابت های قهرمانی اسنوکر در آسیا را که قبلا شهر تهران اعلام کرده بودیم، تغییر داده و شهرتبریز را به عنوان میزبان این رقابت ها به کنفدراسیون آسیا معرفی کردیم.

رئیس فدراسیون بیلیارد

ورزش بیلیارد در استان آذربایجان شرقی دارای زمینه‌ها و پتانسیل بالا است

 

رئیس فدراسیون کشورمان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ورزش بیلیارد در استان آذربایجان شرقی دارای زمینه‌ها و پتانسیل بالا است و امیدوارم با همت مسئولین امر ، ورزشکاران این استان جایگاه خوبی در کشور داشته باشد.

اسکندری در ادامه  برگزاری مجمع عمومی و سالیانه کنفدراسیون ورزش‌های بیلیاردی آسیا را یکی ازمهمترین اتفاقات این میزبانی دانست و افزود:مجمع عمومی و سالانه کنفدراسیون ورزش‌های بیلیارد آسیا  با حضور 30 رئیس فدراسیون کشورهای عضو در حاشیه برگزاری رقابت‌های اسنوکر قهرمانی آسیا در تبریز برگزار خواهد شد.اسکندری ادامه داد:همچنین در حاشیه این رقابتها یک دوره ارتقا داوری نیز با حضور مدرسان بین المللی برای داوران کشورمان برگزار خواهد شد.

نایب رئیس کنفدراسیون ورزش‌های بیلیاردی آسیا  در خاتمه سخنان خود از مقام دوم ایران در رنکینگ جهانی بیلیارد آقایان و مقام نهم بانوان در این رنکینگ خبرداد و گفت: در این دوره از رقابتها پیش بینی می شود تیم های پاکستان،هند و چین که مقام های قهرمانی جهانی دارند رقبای اصلی تیم ملی کشورمان در دفاع از  عنوان قهرمانی دوره قبل  باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج