این جشنواره از بیستم دی ماه سال ۹۶ با یک کارنوال شهری شروع و در پنجم اردیبهشت ماه به طور رسمی افتتاح شد، مراسم اختتمایه این جشنواره ۱۰ اردیبهشت ماه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج،پنجمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های خیابانی و فضای باز شهر و شهروند "تبریز یم" با حضور تعدادی از نمایندگان شورای اسلامی شهر تبریز، هنرمندان و مهمانان خارجی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری کلانشهر تبریز، همزمان با آئین‌های نکوداشت رویداد فرهنگی "تبریز 2018" به طور رسمی افتتاح شد.

در این جشنواره بین‌المللی، ۱۰ کشور خارجی شامل کشورهای عراق، تاجیکستان، ایتالیا، قزاقستان، آلمان، اتریش، آذربایجان، مقدونیه، ترکیه و گرجستان با ۱۲ نمایش در بخش مسابقه جشنواره حضور یافته‌اند.

هدف از برگزاری این جشنواره بازنمایی پتانسیل‌ها و جایگاه فرهنگی، هنری، تاریخی و علمی تبریز در منطقه به موازات رویداد تبریز 2018، تولید آثار نمایشی ممتاز مبتنی بر آموزش فرهنگ شهر و شهروندی و اخلاق شهروندی، بازخوانی دوباره تعالیم مرتبط با مهارت‌های زندگی شهری، بازنمایی و معرفی خدمات انجام گرفته از سوی کارمندان شهرداری تبریز و سازمان‌های وابسته، نمایش مشکلات و معضلات شهروندی در قالب‌های هنری به منظور تلاش در جهت رفع و بهینه سازی رفتارهای اجتماعی و تحقق رعایت حقوق شهروندی از سوی شهروندان و انعکاس هنرمندانه زیبایی‌های فضای شهری است.

شایان ذکر است این جشنواره از پنج الی 10 اردیبهشت ماه در محل پارک ائل گلی تبریز برگزار می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج