نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه پزشک نباید به این شغل به دید حرفه کسب و کار نگاه کند، گفت: هرپزشکی باید برای درمان بیمار زمانی بین 10 تا 15 دقیقه را اختصاص دهد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد حسین قربانی درخصوص طرح برخی اخبار مبنی بر معاینه فله ای برخی پزشکان معروف، گفت: در هر نقطه از دنیا استاندارد مشخصی برای معاینه بیماران درمراکز درمانی وجود دارد، بنابراین پزشک موظف است زمان استاندارد را طبق قانون برای معاینه بیمار در نظربگیرد؛ به طورحتم باید حداقل استانداردها را برای درمان بیمار رعایت کرد.

عدم رعایت زمان کافی درمعاینه بیمار در شرح و حال فرد ایجاد مشکل می کند

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه عدم رعایت زمان کافی درمعاینه بیمار در شرح و حال فرد ایجاد مشکل می کند، افزود: ضمن اینکه تاریخچه بیماری و تشخیص نوع بیماری را نیز با مشکلات بسیاری روبه رو می کند، متاسفانه معضل معاینه فله ای بیمار درحال گسترش بوده و بسیاری از پزشکان به جهت فضای تعریف شده و حجم مراجعات بیمار زمان لازم را برای معاینه بیمار اختصاص نمی دهند.

تعهدات لازم باید درپزشک برای رعایت حداقل زمان ممکن جهت معاینه بیمار ایجاد شود

وی تصریح کرد: چطورممکن است پزشکی روزانه 100 بیمار را مورد معاینه قرار داده و از سویی کیفیت نوع درمان را نیز رعایت کند، به طورحتم تعهدات لازم باید درپزشک برای رعایت حداقل زمان ممکن جهت معاینه بیمار ایجاد شود؛ ضمن اینکه نظارت های لازم نیز برعملکرد پزشکان دراین زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، از سوی دیگر برای دستیابی به رسالت هرپزشکی درطول مسیر درمان بیمار باید به این دو مولفه توامان دقت شود.

پزشک نباید به این شغل به دید حرفه کسب و کار نگاه کند

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه پزشک نباید به این شغل به دید حرفه کسب و کار نگاه کند، گفت: هرپزشکی باید برای درمان بیمار زمانی بین 10 تا 15 دقیقه را اختصاص دهد، متاسفانه درتمامی بخش های اقتصادی یعنی نبود شفافیت در عملکرد وجود دارد؛ اما پزشکان را باید نسبت به این مسائل مستثنی کرده و به رسالت آنها توجه کرد.

لازم به ذکر است گه طبق مصوبه دولت، متوسط زمان ویزیت بیمار توسط پزشک عمومی حداقل 15 دقیقه، برای پزشک متخصص حداقل 20 دقیقه، برای پزشک فوق‌تخصص حداقل 25 دقیقه و برای روانپزشک حداقل 30 دقیقه زمان ویزیت مشخص شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج