مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی بخش کرگانرود با حضور قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی بخش کرگانرود با حضور قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان، امام جمعه شهرستان و جمعی از مقامات محلی دولتی، انتظامی و نظامی برگزار شد.

 مجید الهیان قائم مقام دادگستری استان گیلان در آغاز سخنان خود در این مراسم با تبریک اعیاد شعبانیه، توفیق بهره برداری از برکات این ماه را از خدای متعال مسئلت نمود.

عملکرد عادلانه قضات که حق مسلم مردم در حکومت اسلامی است

 وی با تکریم مردم  فهیم و صبور بخش کرگانرود ابراز امیدواری کرد عملکرد عادلانه قضات که حق مسلم مردم در حکومت اسلامی است منتج به احقاق حق و ابطال باطل در جامعه شود.

شان یک قاضی و آنچه از او به جای می ماند، شان خدمت است

وی همچنین خاطر نشان کرد:  شان یک قاضی و آنچه از او به جای می ماند، شان خدمت است و باید تلاش کند تا در مسیر رضای الهی و رضایت خلق خدا گام بردارد.

الهیان با بیان اینکه دین اسلام دینی اجتماعی است که به همه جوانب زندگی بشر توجه دارد اظهار داشت: کشورهای غربی و اروپایی تبلیغات وسیعی در حوزه حقوق بشر و حمایت از انسانها دارند در حالیکه عملکردشان در تناقض با ادعای آنها است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه قضاوت جایگاه پیامبر و وصی پیامبر می باشد ابراز داشت: همه قضات از جانب ولی امر ماذون هستند و موظفند در چهارچوب قانون عمل نمایند.

رضا-موحد

این مقام ارشد قضایی باستناد برخی روایات، آثار و برکات  قضاوت عادلانه در جامعه را مانند بارش 40 روز باران در زمین خشک و تفتیده  عنوان کرد و افزود: یکی از طرفین دعوا در محاکم قضایی بر اساس شواهد و ادله محکوم خواهد شد و قاضی باید تمام تلاش خود را در تشخیص حق و باطل به کار بندد تا  بیگناهی به ناحق گرفتار نگردد.

گستردگی کار در حوزه های قضایی استان

وی با اشاره به گستردگی کار در حوزه های قضایی استان تصریح کرد: علی رغم کمبود امکانات، همکاران اداری و قضایی درانجام وظایف محوله، به نحو مطلوبی عمل می نمایند.

قائم مقام دادگستری استان گیلان در ادامه به کارکنان قضایی و اداری  این شهرستان توصیه کرد تا در راه جلب رضایت قلبی مردم چون گذشته با صبر و حوصله و برخورد مناسب، تعامل نیکویی با مردم داشته باشند.

وقوع کمتر جرائم خشن در استان گیلان به نسبت سایر استان های کشور

وی از وقوع کمتر جرائم خشن در استان گیلان به نسبت سایر استان های کشور خبر داد و  افزود: جرائم خرد ناشی از کم صبری و پایین بودن آستانه تحمل مردم می باشد و می طلبد تا با ارشاد و هدایت های معنوی ائمه جمعه و بزرگان و معتمدین شاهد کاهش آمار این جرائم در استان باشیم.

وی  در پایان این مراسم از زحمات رضا موحد در دوران تصدی ریاست حوزه قضایی کرگانرود تقدیر نمود و  لوحی را به رسم قدردانی از طرف رئیس کل دادگستری استان به ایشان تقدیم کرد.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان با تبریک به یونس فاتح پور رئیس جدید حوزه قضایی کرگانرود، حکم ریاست ایشان را از طرف آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه به وی ابلاغ نمود.

یونس فاتح پور پیش از این، رئیس شعبه دوم دادگاه عمومی بخش کرگانرود بوده است که ریاست حوزه قضایی کرگانرود را بر عهده گرفت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج