خبرنگاران معتقدند عدالت در نشیت خبری رئیس جمهور رعایت نشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، حسن روحانی در ابتدا به بیان سخنانی مقدماتی در مورد استان و ظرفیت های توسعه ای آن در بخش های مختلف اشاره کرد.

پس از سئوال های خبرنگاران صدا و سیما و خبرگزاری ایرنا، یکی از مدیران مسئول مطبوعات که هم اکنون به عنوان یکی از مدیران شهرداری تبریز است پس از تمجدید از عملکرد شهرداری در بخشی که خود حضور داشت، به یک سئوال مرتبط پرداخت.

قبل از برگزاری این نشست خبری و چندین روز قبل از سفر روحانی به تبریز، با حضور مدیران انجمن ها و تشکل های صنفی حوزه مطبوعات تبریز، برای پرسش از رییس جمهور،  قرعه کشی صورت گرفت و چندین نفر به تعداد نصف انگشتان دست، توفیق سوال از رییس جمهور نصیبشان شد.

در این جلسه مقرر شد که تمام خبرگزاری ها در قرعه کشی شرکت نکرده و سوالی از رییس جمهور نپرسند ولی علاوه بر طرح سوال  عزیزی راد، رییس خبرگزاری ایرنا در استان که خبرگزاری دولت می باشد، سرپرست خبرگزاری مهر در استان نیز به بیان سوال از رییس جمهور پرداخت، در حالی که اسم خبرگزاری مهر در قرعه کشی انجام شده نبود و تصمیم ناگهانی برخی دولتیون به وی توفیق سوال از روحانی در دقیقه ۹۰ را عطا کرد.

همچنین به دو نفر از مدیران رسانه ها، فرهاد باغشمال از پایگاه خبری همنوا و محمد امین خوش نیت از پایگاه خبری آذرقلم که اسم آنان در قرعه کشی انتخاب شده بود اجازه پرسش سئوال داده نشد.

خوش نیت در حاشیه این نشست خبری گفت که در نظر داشته سئوالی در خصوص فرهنگستان ترکی بپرسد ولی مجری مراسم اجازه نداد که وی سوال خود را از رییس جمهور بپرسد.

کاری به این نداریم که اصحاب رسانه آذربایجان شرقی  انتظار داشتند همگی همچون خبرنگاران پایتخت نشین بتوانند سوالات خود از رییس جمهور مطرح کنند را نداریم ولی برخورد سلیقه ای دولتی ها باعث شد که مدیران مسئول رسانه های استان، نشست دکتر روحانی را با نارضایتی ترک کرده و قرعه کشی انجام شده در اداره کل ارشاد را چیزی جز «کشک» قلمداد نکنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج