مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ ‌سرانه گیلان در بحث فضاهای آموزشی به متوسط سرانه کشور تقریباً نزدیک شد تصریح کرد: گیلان هنوز با سرانه استاندارد خیلی فاصله‌ دارد و بنابراین نیاز است که با تمهیدات و تأمین منابع مالی لازم بتوانیم به این جایگاه دسترسی پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی اوسط اکبری‌مقدم با بیان اینکه طبق اطلاعات سال ۱۳۸۹ بالغ‌ بر 11 هزار کلاس درس مدارس در سطح استان گیلان نیاز به نوسازی یا مقاوم‌سازی داشتند اظهار کرد: از سال ۱۳۸۵ تاکنون بیش از 60 درصد فضاهای آموزشی مقاوم‌سازی یا نوسازی شده‌اند.

وی با اشاره به تعداد کلاس‌های مقاوم‌سازی شده افزود: بالغ‌بر 950 کلاس درس مدارس استان گیلان از سال 1386 تاکنون تخریب و بازسازی شدند.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان گفت: در بهسازی اجزای غیر سازه‌ای یکی از وظایف اصلی آموزش‌وپرورش‌ مقابله با زلزله در قبل، حین و بعد از وقوع آن است و باید تمهیدات لازم را بیندیشد.

سرانه استاندارد فضای آموزشی در کشور ۸.۳۱ مترمربع برای هر دانش‌آموز است

اکبری‌مقدم با بیان اینکه سرانه استاندارد فضای آموزشی در کشور ۸.۳۱ مترمربع برای هر دانش‌آموز است خاطرنشان کرد: متوسط سرانه کشور در حال حاضر ۵.۱۸ مترمربع است و در استان گیلان تا پایان سال ۱۳۹۵ این سرانه به ۴.۸۵ رسیده بود.

نوسازی مدارس

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ ‌سرانه گیلان در بحث فضاهای آموزشی به متوسط سرانه کشور تقریباً نزدیک شد تصریح کرد: گیلان هنوز با سرانه استاندارد خیلی فاصله‌ دارد و بنابراین نیاز است که با تمهیدات و تأمین منابع مالی لازم بتوانیم به این جایگاه دسترسی پیدا کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با بیان اینکه 111 پروژه در غالب استانداردسازی گرمایشی و 540 کلاس درس به اتمام رسید گفت: 29 پروژه آموزشی نیز با 154 کلاس بااعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد تومان به مرحله بهره‌برداری رسید و تحویل ادارات آموزش‌وپرورش شدند

اکبری‌مقدم در پایان گفت: بیش از 40 هزار مترمربع از سطوح مدارس آسفالت شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج