هنرمند نقش قلقلی گفت: باید با زبان کودک با کودکان صحبت کرد تا مفاهیم و آموزه‌ها برایشان قابل درک باشد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از ستاد جشنواره جیگی جیگی،  شهرام لاسمی گفت: سخن با کودکان به دور از زبان خودشان فاقد تاثیرپذیری لازم بوده است و باید با آنها به زبان خودشان سخن گفت.

شهرام لاسمی هنرمند نقش قلقلی ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، با اشاره به آغاز فعالیت های هنری خود، اظهار داشت: از دهه ۶۰ در حوزه کودکان فعال هستم و در قالب زبان اشاره موارد آموزنده و مورد نیاز کودکان را به آنها منتقل می‌کنم.

وی افزود: در برنامه قلقلی نقش کودک بی‌ادب را بازی کردم که بچه‌ها را متنبه می‌کرد و پس از صحبت‌هایی که می‌شد که اشتباهش پی می‌برد و پشیمان می‌شد و همین اجراها در برابر کودکان برای آنها به عنوان یک درس عبرت بزرگی بود که سراغ کار بد، زشت و خطا نروند.

هنرمند نقش قلقلی با بیان اینکه شخصیت قلقلی اجراهای بی‌کلام و با کلام زیادی را داشته است، خاطرنشان کرد: در جمع کودکان بی‌کلام‌ها بسیار موثرتر و ثمربخش‌تر از با کلام‌ها بوده است و باید با زبان کودک با کودکان صحبت کرد تا مفاهیم و آموزه‌ها برایشان قابل درک باشد و این آثار از طریق شبکه‌های جهانی جام‌جم و سحر برای ایرانی‌های خارج از کشور و غیرایرانی‌ها به زبان‌های انگلیسی، عربی، آذری، اردو و کردی پخش می‌شود.

بی مهری مسئولان عامل کوچ من از تهران به  مشهد بود

لاسمی در ادامه بی‌مهری مسئولان را دلیل خروج از تهران به مشهد عنوان کرد و افزود: تولید هر برنامه‌ای نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی بوده که متاسفانه در تهران شاهد هیچکدام نبودم، اما در مشهد همراهان زیادی دارم و کودکان این شهر بهتر استقبال کرده‌اند و مسئولان استانی و مدیران صداوسیمای خراسان رضوی نیز قول حمایت لازم را داده‌اند.

وی تاکید کرد: در نخستین جشنواره بین‌المللی هنرهای نمایشی اثر جیگی‌‌جیگی را با همان شخصیت و کارکتر قلقلی (بی‌کلام) در پردیس تاتر مستقل اجرا می‌کنم و معتقدم که شخصیت و جایگاه این هنرمند بسیار بزرگ بوده و هست و می‌خواهم که در نزد مردم همچون این شخصیت باشم.

هنرمند نقش قلقلی با بیان اینکه جیگی‌جیگی در زمان حیاتش خودش را وقف شادی بچه‌های آن زمان کرد، گفت: جیگی‌جیگی در عین سادگی خود را به بزرگترین جایگاه رساند و بهترین پاداشش هم خاکسپاری در حرم مطهر امام رضا(ع) بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج