25 میلیارد و 170 میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان سالمند تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان در سال گذشته پرداخت‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مهرداد تاجیک، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان با اشاره به اینکه 70 درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سالمند هستند گفت: حدود 54 درصد سالمندان در روستا زندگی می‌کنند که نیاز به رسیدگی خاص به‌ویژه درزمینهٔ بهداشت و درمان دارند.

تاجیک آمار سالمندان تحت حمایت این نهاد را رقم بالایی عنوان کرد و اظهار داشت: 49 هزار و 700 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان قرار دارند که 34 هزار از این خانوارها سالمند هستند و این نهاد همواره ارائه خدمات به این گروه را در دستور کار خود دارد که ازجمله این خدمات به‌صورت تخصصی‌ در قالب نیازهای معیشتی، درمانی و هزینه نگهداری از سالمندان زمین‌گیر ارائه می‌کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان بیان کرد: 25 میلیارد و 170 میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان سالمند تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان در سال 96 پرداخت‌شده است.

وی از خدمات ارائه‌شده برای ارتقاء سلامت سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان هرمزگان به تأمین لوازم بهداشتی و توان‌بخشی این گروه از جامعه هدف اشاره کرد و ادامه داد: تهیه و تحویل ویلچر، تخت، تشک طبی، واکر، عصا، توالت فرنگی و پوشینه از خدمات ویژه دیگر این نهاد به سالمندان تحت حمایت است.

تاجیک در پایان گفت: در حال حاضر درمان و معیشت بزرگ‌ترین مشکل و دغدغه سالمندان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) است و این نهاد جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر نیازمند مشارکت بیشتر خیران و مردم خوب استان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج