حسین خدرویسی گفت: سهمیه تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان در سال گذشته، ۲۶ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان آن به شهرستان کرمانشاه اختصاص داده شد که این میزان تا پایان همان سال به بیش از ۲۸ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه بر لزوم برنامه‌ریزی مدون در مسیر اشتغال‌زایی کرمانشاه تاکید کرد و افزود: با توجه به وضعیت نامناسب فضای کسب‌وکار استان، می‌طلبد که مسئولین برنامه‌های مدونی برای اشتغال‌زایی کرمانشاه اجرایی کنند.

حسین خدرویسی در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان کرمانشاه گفت: در حال حاضر وضعیت نامناسب فضای کسب‌وکار و بالا بودن نرخ بیکاری به عنوان یکی از دغدغه‌های استان مطرح است.

وی تاکید کرد: برای حل معضل اشتغال نیاز است در وهله اول مسئولین استان دغدغه اشتغال داشته باشند و درگام های بعدی نیاز به آموزش و مهارت‌آموزی برای تربیت نیروی کار ماهر داریم.

وی به رتبه اول کمیته امداد استان در حوزه اشتغال‌زایی در کشور اشاره کرد و افزود: از مجموع سهمیه تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد استان در سال گذشته، ۲۶ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان آن به شهرستان کرمانشاه اختصاص داده شد که این میزان تا پایان همان سال به بیش از ۲۸ میلیارد تومان افزایش یافت.

خدرویسی اضافه کرد: از این میزان 3.5 میلیارد تومان آن صرف حوزه آموزش شده است.

زنان بی سرپرست

وجود 40 هزار زن بی‌سرپرست تحت پوشش در کرمانشاه

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه گفت: هم‌اکنون ۴۰ هزار زن بی‌سرپرست در استان تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

وی در ادامه بابیان اینکه 40 هزار زن بی‌سرپرست تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند، گفت: این زنان هیچ منبع درآمدی از پدر و همسر نداشته، شاغل و مهریه بگیر هم نیستند و به‌نوعی بیکار محسوب می‌شوند و باید در مسیر برنامه‌ریزی اشتغال‌زایی کرمانشاه قرار بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج