محمد فتحی بیرانوند، گفت: تعداد قابل توجهی از آژانس متخلف خرم‌آباد پلمب می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری خرم‌آباد با بیان اینکه خرم‌آباد دارای ۲۵۰ آژانس و تاکسی‌تلفنی است، افزود: حدود ۱۵۰ آژانس از سازمان حمل‌ونقل شهرداری و ۱۰۰ آژانس از اتحادیه مجوز گرفته‌اند.

فتحی بیرانوند، اظهار داشت: دادستان خرم‌ آباد دستوری مبنی بر رصد و کیفی‌سازی آژانس‌های سطح شهر و برخورد با متخلفین صادر کرده است، لذا یک تیم تخصصی متشکل از سازمان حمل و نقل شهرداری، اداره اماکن عمومی و اتحادیه آژانس در حال بررسی میدانی آژانس‌های سطح شهر هستند.

وی با تأکید بر اینکه با آژانس‌های متخلف برخورد قانونی به عمل‌ می‌آید، خاطرنشان کرد: هر آژانس باید دارای پارکینگ، اتاق استراحت رانندگان، سرویس بهداشتی و سایر موارد قانونی باشد، لذا هر آژانسی که این امکانات را نداشته باشند پلمب می‌شود.

محمد فتحی بیرانوند در خصوص قیمت‌های متفاوت آژانس‌ها در خرم‌آباد، اظهار داشت: سازمان حمل و نقل بار و مسافر نرخ نامه مصوبی را به کلیه آژانس‌ها ابلاغ کرده است و کلیه آژانس‌ها موظف‌اند این نرخ را رعایت کنند.

اخذ کرایه پایین‌تر از نرخ مصوب، تخلف محسوب نمی‌شود

وی در پاسخ به اینکه برخی از آژانس‌ها قیمت‌های کمتری نسبت به نرخ‌نامه دارند، آیا این کار آنان تخلف است یا خیر، تاکید کرد: در سطح شهر برخی از آژانس‌ها از نرخ نامه مصوب، قیمت کمتری را از شهروندان اخذ می‌کنند که در قانون ماده‌ای برای آن در نظر گرفته نشده، لذا این اقدام تخلف محسوب نمی‌شود.

هیچ تاکسی اینترنتی دارای مجوزی در خرم‌آباد وجود ندارد

فتحی بیرانوند، تصریح کرد: خرم‌آباد هیچ‌گونه تاکسی اینترنتی دارای مجوزی ندارد و تا زمانی که مجوزی از سوی این سازمان صادر نشود، هرگونه فعالیت از سوی این شرکت‌ها تخلف محسوب می‌شود و برابر با قانون خودروهایشان توقیف خواهد شد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج