معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در سال گذشته اصفهانی ها در سراسر استان بیش از 40 هزار جلد قرآن کریم را برای استفاده در مکان های محروم و نیازمند وقف کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری  با اشاره به وقف بیش از 40 هزار مصحف اظهار داشت: سال گذشته برای اولین بار طرح وقف مصحف شریف همزمان با ماه ضیافت اله با هدف ترویج فرهنگ وقف آغاز شد.

وی افزود: در این طرح هر فرد با تهیه هرجلد قرآن کریم و با اختصاص مبلغ 60 هزار ریال نام خود را به عنوان واقف ثبت کرد و تا پایان سال گذشته بیش از 40 هزار جلد قرآن کریم و با اعطای مبلغی بالغ بر 2 میلیارد و 400 میلیون ریال به عنوان هدیه این قرآن ها توسط واقفان نیک اندیش وقف شده است.

وقف مصحف شریف

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: وقف مصحف شریف یکی از نیازهای اصلی جامعه امروز است و در سال های گذشته نیز خیرین به گسترش کلام الهی با وقف اموال برای کتابت، نسخه‌برداری، چاپ و نشر مصحف شریف و ترویج فرهنگ قرآنی اقدامات ماندگار و زیادی انجام داده اند.

وقف 8000 جلد قرآن کریم در ایام نوروز

حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری خاطر نشان شد: در ایام نوروز و با اجرای طرح وقف مصحف شریف در قالب آرامش بهاری نیز تعداد 8000 جلد قرآن کریم توسط مردم مومن و لایتمدار تهیه و وقف شد.

وی یادآور شد: براساس وقف نامه ای که در صفحه اول این قرآن های کریم است واقف محل استفاده این قرآن ها را مشخص می کند و براساس این وقف نامه ها قرآن ها توسط اداره اوقاف و امور خیریه توزیع می شوند و یا خود شخص واقف آنان را به محل مورد نظر ارسال می کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: امسال نیز برای دومین سال متوالی طرح مصحف قرآن کریم در استان اصفهان اجرا می شود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج