کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران: با همه احترامی که برای مردم خوب استان سمنان و شهرستان شاهرود قائلم، اما لرستانی‌ام.

خبرگزاری موج لرستان-پیام عالیخانی چگنی؛ بیش از ۸۰ سال پیش، شخصی به نام منوچهر مظفری در یک خانواده سرشناس و ورزش دوست، در خرم آباد دیده به جهان گشود.

او دوران ابتدایی تا ششم خود را در خرم آباد با موفقیت پشت سر گذاشت و در سال ۱۳۳۶ در آزمون آموزشگاههای درجه داری ارتش پذیرفته شد و به جمع ارتشیان پادگان بدرآباد خرم آباد پیوست.

در آن زمان شخصی به نام سروان علی حجت که بنیانگذار ورزش بوکس در خرم آباد بود و در پادگان بدرآباد خدمت می کرد، این رشته ورزشی را به نظامیان آموزش می‌داد.

از شاگردان زنده‌یاد حجت، میتوان به تیمور بردبُر، محسن زهره معروف به جمعه زهره، منوچهر مظفری، مظاهر آزادی، نصرالله رضایی و جمعی دیگر اشاره کرد که این افراد بعدها موجب رونق و شکل گیری این ورزش قدرتی در استان شدند.

منوچهر مظفری که در جوانی بسیار قدرتمند بود و کمتر بوکسوری توان مبارزه با او را داشت و نایب قهرمانی ارتش‌های ایران را در پرونده خود دارد، بسیار با اخلاق و متواضع بود.

او پس از مدتی به شهرستان شاهرود از توابع استان سمنان منتقل و در سال ۱۳۶۱ بازنشسته می شود.

حاصل زندگی این پهلوان و قهرمان خرم‌آبادی ، چندین پسر و دختر است که فرزندان پسر او همچون تورج، ایرج، بابک و مصطفی از قهرمانان و مربیان بنام ورزش، بالاخص والیبال هستند.

در این راستا، گفتگو با کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران و تهیه گزارش از خدمات و دیدگاه‌های او بیش از آنکه جالب و درخور توجه باشد، غرور آفرین بود.

ایرج مظفری فرزند چهارم (پسر دوم) پهلوان منوچهر مظفری، ۹ دی ۱۳۴۷ در خیابان مولوی خرم آباد دیده به جهان گشود او که تا ۳ سالگی در خرم آباد زندگی کرده است ،ورزش‌های همچون تکواندو ، بوکس،هندبال و دروازه بانی فوتبال را  تجربه نموده و در نهایت توسط ناصر قاسمی به والیبال روی می آورد و خیلی سریع کاپیتان تیم ملی ایران در رشته والیبال می شود .

از عناوین ایرج مظفری می‌توان به :

۲ سال کاپیتان تیم ملی جوانان ایران، ۲ سال کاپیتان تیم ملی ب ایران

چهار سال و نیم کاپیتان تیم ملی بزرگسالان ایران ،

بیش از ۷ سال نفر اول والیبال کشور، مربی تیم های ملی ایران در سطوح مختلف نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان.

مربی و کمک اول تیم ملی نوجوانان دختران در مسابقات آسیایی و پرورش شاگردانی همچون جواد معنوی نژاد که در تیم ورونای ایتالیا بازی می‌کند اشاره کرد.

گفتنی است سرمربیگری تیم ملی نوجوانان ایران که منجر به قهرمانی در آسیا و چهارمی دنیا شد، آخرین مسوولیت ورزشی این دلاور خرم‌آبادی در ایران بود.

ایرج مظفری در پاسخ به اینکه بعضی از سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و منابع اینترنتی وی را اهل شاهرود می‌دانند، گفت: با همه احترامی که برای مردم خوب، فهیم، با اخلاق و دو‌ست داشتنی شهر شاهرود قائل هستم اما من لرستانی و اهل خرم‌آبادم و به اقتضای شغل پدرم در آنجا زندگی کرده‌ام.

وی بیان کرد: درست است که سال‌های زیادی در خرم آباد زندگی نکرده‌ام ، اما تا ابد خون ام به لرستان و خرم آباد می جوشد و مردم‌داری لری ، صداقت لری، شهامت و غیرت لری را در وجود خود می‌بینم و در هر جای دنیا که باشم عِرق خاصی به لرستان دارم.

ایرج مظفری کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران که بیش از دو سال است در ونکوور کانادا زندگی می کند و ثمره زندگیش دو فرزند به نام‌های نیاز ۱۲ ساله و یزدان ۹ ساله می باشد، یادآور شد: در کانادا با ۱۱ نفر کار باشگاه داری در رشته والیبال را شروع کردم و هم‌اکنون بیش از ۹۰ نفر شاگرد دارم و خوشحالم که بیشتر شاگردانم ایرانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ با عضویت در تیم پیشکسوتان کانادا در گروه سنی ۴۵ تا ۵۰ در مسابقاتی در آمریکا توانستیم به مقام دوم دست پیدا کنیم.

مظفری در ادامه افزود: ماه آینده نیز برای شرکت در یک تورنمنت به دالاس آمریکا می رویم، اما این بار در گروه سنی ۵۰ تا ۵۵ برای کشور کانادا بازی می‌کنم.

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال در پایان خطاب به همشهریان و هم استانی‌های خود، گفت: همیشه از کشور کانادا با دوستم پیام عالیخانی چگنی در ارتباط بوده و از دور جویای احوال استانم هستم. متاسفانه یکی از مسائلی که همواره آزارم می‌دهد، معضل بیکاری در لرستان است.

مظفری بیان کرد: امیدوارم روزی بتوانم  برای دیارم لرستان، گامی در خور توجه بردارم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج