مسعود نصرتی، شهردار رشت به همراه جمعی از مدیران شهرداری این شهر با حجت الاسلام فلاحتی، امام جمعه رشت دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی، شهردار رشت به همراه جمعی از مدیران شهرداری این شهر با آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت دیدار و گفت و گو کردند.

نصرتی در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به اینکه بودجه سال ۹۷ شهرداری آرمانی درنظر گرفته شده است اظهار کرد: امسال هزار و ۶۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری توسط شورای اسلامی رشت مصوب شده است و همچنین مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان نیز در صورت تحقق درآمد به صورت کد ستاره دار درج شده است.

دیدار شهردار رشت و مدیران شهری با ایت الله فلاحتی

تاثیرتغییر و نوسانات بازار ارز در تحقق بودجه شهرداری رشت

شهردار رشت تغییر و نوسانات بازار ارز را در تحقق بودجه شهرداری تاثیرگذار دانست و افزود: در صورت عدم تثبیت قیمت ارز شهرداری ها و کشور با مشکل مواجه خواهند شد و پیمانکاران در مناقصه ها شرکت نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم نرخ ارز تا پایان اردیبهشت تثبیت شود تا فصل عمرانی را از دست ندهیم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه برای ۱۷ پروژه شاخص شهرداری مدیر و حامى پروژه انتخاب کردیم بیان کرد: برای پروژه ها متولی مشخصی انتخاب کردیم تا به دقت اجرا شوند و جدا از وظایف روزانه شهرداری نظیر آسفالت، رفت و روب و ...است.

وی احداث تقاطع غیر هم سطح، زباله سوز، افزایش ناوگان اتوبوسرانی، پیگیرى براى راه اندازى تصفیه خانه فاضلاب رودخانه ها با خرید طرح تضمینی پساب، شهر شب های روشن تملک و اجراى بلوار ۹۰ مترى و پارکینک طبقاتى و .. را از جمله پروژه های شهرداری برشمرد.

 نصرتی با اشاره به اینکه برای طرح "شهر شب های روشن" مدیر پروژه انتخاب کردیم ابراز داشت: تفاهم نامه ای با شرکت هاى تخصصى بانک شهر در این خصوص منعقد می شود و با نورپردازی مناسب طرح شهر شب های روشن را اجرا می کنیم.

شهردار رشت تصریح کرد: در طرح شهر شب های روشن، مسائل فرهنگی را درنظر گرفته ایم که در کنار حفظ شئونات اسلامی گردشگران داخلی و خارجی نیز از آن بهره مند شوند.

دیدار شهردار رشت و مدیران شهری با ایت الله فلاحتی

انعقاد ۳۱ تفاهم نامه سرمایه گذاری در شهرداری رشت

 وی از انعقاد ۳۱ تفاهم نامه سرمایه گذاری در شهرداری رشت خبر داد و بیان کرد: به تدریج این تفاهم نامه ها به قرارداد تبدیل می شوند.

نصرتی از پرداخت حقوق فروردین و عیدی پاکبانان و اقشار آسیب پذیر شهرداری خبر داد و گفت: برای نخستین بار هم زمان با حقوق کارمندان و بدون تاخیر حقوق پاکبانان پرداخت شد.

شهردار رشت از آگاهی نماینده ولی فقیه استان گیلان به مسائل و مشکلات موجود قدردانی کرد و افزود: بسیار ارزشمند است نماینده ولی علاوه بر آگاهی از قوانین و مقررات داخلی از آیین نامه های کشورهای دیگر نیز آگاهی دارند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج