فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که با انگیزه جاسوسی به گوشی 514 نفر نفوذ کرده و به اطلاعات خصوصی و اطلاعات حساب بانکی آنها دست یافته بود دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردارمهدی معصوم بیگی بیان داشت: فردی که با انگیزه جاسوسی به گوشی 514 نفر نفوذ کرده و به اطلاعات خصوصی، گفت و گوهای اینترنتی، متن پیامک ها، رمز ایمیل های شخصی و اطلاعات حساب بانکی آنها دست یافته بود در عملیات کارآگاهان پلیس فتا دستگیر شد.  

وی افزود: در پی شکایت 3 نفر از شهروندان به پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان مبنی بر اینکه فردی ناشناس به صورت اینترنتی اقدام به سرقت 10 میلیون تومان از حساب بانکی آنها کرده است، برررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به اینکه سرقت ها به صورت اینترنتی صورت گرفته بود، در بررسی های به عمل آمده مشخص شد مالباختگان در یکی از درگاه های پرداخت الکترونیکی جعلی، یک نوع نرم افزار خریداری کردند و از این طریق، اطلاعات بانکی شاکیان برای فرد سارق ارسال و وی با در اختیار داشتن این اطلاعات توانسته به حساب آنها نفوذ کند.

سردار معصوم بیگی گفت: سرانجام کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان با انجام اقدامات تخصصی ویژه ردپای سارق را در یکی از استان های کشور شناسایی و طی عملیاتی با هماهنگی مقام قضائی، وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

دستگیر ی

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در بررسی لب تاپ متهم مشخص شد، وی با انگیزه سرقت اطلاعات و فروش نرم افزار در فضای مجازی، پس از اینکه قربانیان نرم افزار را تهیه و بر روی گوشی خود نصب می کردند تمام اطلاعات خصوصی کاربر اعم از گفت و گو های اینترنتی، متن پیامک، رمز ایمیل های شخصی و اطلاعات حساب بانکی برای متهم ارسال می شده است.

کشف سرقت اطلاعات از گوشی 514 نفر

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متهم توانسته بود با همین شیوه به گوشی تلفن همراه 514 نفر نفوذ کند، گفت: تحقیقات در خصوص جرایم احتمالی و سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات شهروندان توسط متهم در دست انجام است.

سردار معصوم بیگی به شهروندان در خصوص خرید های اینترنتی هشدار داد و گفت: شهروندان می بایست از سایت های معتبر و دارای نماد الکترونیک خرید و یا دانلود انجام دهند، همچنین هنگام خریدهای اینترنتی و پرداخت از طریق درگاه بانک نیز از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه برخی با تبلیغ فروش نرم افزار های غیر قانونی مانند نرم افزار های هک تلگرام، فیلتر شکن و ...اقدام به فریب کاربران کرده و آنها را با این ترفند به دام می اندازند، گفت: با توجه به اینکه خرید این گونه نرم افزارها غیرقانونی است، قربانیان اقدام به شکایت نمی کنند همین موضوع زمینه را برای جسارت بیشتر مجرمان و نفوذ به اطلاعات کاربران فراهم کرده است؛ برهمین اساس پلیس فتا با جدیت این گونه جرایم را در فضای مجازی رصد و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج