معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: نیاز است جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و همچنین پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و آگاه سازی خانواده ها یک برنامه ریزی منسجم و کارآمد در سال جاری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج، بهروز اکرمی در نشست کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، عنوان کرد: اعتیاد به مواد مخدر مساله ای مستقل و بی ارتباط با شرایط اجتماعی نیست بلکه ارتباط مستقیم با مسائل اجتماعی دارد که در این خصوص باید همه دستگاه های عضو کمیته مشارکت های مردم نهاد در استان جهت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و همچنین پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و آگاه سازی خانواده ها یک برنامه ریزی منسجم و کارآمد در سال جاری داشته باشند.

وی ادامه داد: در فعالیت های پیشگیری از اعتیاد سوء مصرف مواد مخدر باید از پتانسیل حوزه روحانیت هم استفاده کرد چون روحانیون در تمام مساجد در سرتاسر استان حضور فعال و مستمر دارند و می توانند خانواده ها را بیشتر در خصوص اجتماعی کردن مواد مخدر آگاه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نقش رسانه ها در برنامه های ارتقاء سلامت و پیشگیری از اعتیاد را بسیار مهم دانست و بیان داشت: بیشترین انتظار از تاثیر دخالت و فعالیت رسانه ها، افزایش آگاهی و اطلاعات مردم درباره اعتیاد بوده و صدا وسیما و مطبوعات باید ضمن بازنگری در ساختار و محتوای بعضی از برنامه ها ی این حوزه زمینه تغییر نگرش و باور را در مردم ایجاد کرده و از این طریق در پیشگیری از اعتیاد مشارکت موثر داشته باشند.

اکرمی خاطرنشان کرد: ما می توانیم با استفاده از همگرایی و هم افزایی سازمان های مردم نهاد در استان ، توانمندی های فردی را به اثر گذاری های کلان تبدیل کنیم و حتی این توان در سازمان های مردم نهاد وجود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج