رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:جایگاه استان آذربایجان شرقی در تعداد شرکت‌های دانش بنیان برازنده این استان نیست و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تلاش می‌کنیم رتبه آذربایجان شرقی را در طول سه سال آینده از پنج به دو ارتقا دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج در تبریز، بهزاد سلطانی در نشست تخصصی با حضور اساتید و دانشجویان استان که در محل دانشگاه تبریز برگزار شد،طی سخنانی اظهار کرد: جایگاه استان آذربایجان شرقی در تعداد شرکت‌های دانش بنیان برازنده این استان نیست و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تلاش می‌کنیم رتبه آذربایجان شرقی را در طول سه سال آینده از پنج به دو ارتقا دهیم و این مهم با اهتمام استان و سرمایه‌گذاری محقق می‌شود و استاندار آذربایجان شرقی در این خصوص قول حمایت داده است.

افتتاح برج فناوری ربع رشیدی در جریان سفر رییس جمهور

وی با اشاره افتتاح برج فناوری ربع رشیدی در جریان سفر رییس جمهور به استان اظهار کرد: این برج به صورت اجاره به شرط تملیک با ظرفیت استقرار 24 شرکت دانش بنیان در جریان سفر رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

بهزاد سلطانی

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه سخنان خود  از ایجاد صندوق نوآوری در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: همزمان با سفر دکتر روحانی به تبریز تفاهم نامه ایجاد صندوق پژوهش و نوآوری با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی و بخش خصوصی استان با سرمایه‌ای حدود 100 میلیارد ریال  نیز منعقد می‌شود.

89شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی فعال است

سلطانی با بیان این‌که 89 شرکت دانش بنیان در آذربایجان شرقی فعال است، افزود: 189 درخواست برای استفاده از تسهیلات و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به ما رسیده که از این تعداد، 64 مورد مصوب و 30 طرح عملیاتی شده است و مبلغ مصوب برای اجرای این طرح‌ها برابر با 11.44 میلیارد تومان است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، در خاتمه سخنان خود  توجه به اشتغال مبتنی بر فناوری را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: نرخ بیکاری در کشور توجه به اقتصاد دانش بنیان را دو چندان کرده است؛ به طوری که در حال حاضر نرخ بیکاری جوانان 15 تا 29 سال 25 درصد، نرخ بیکاری 15 تا 40 سال حدود 35 درصد و نرخ بیکاری دانش آموختگان حدود 26 درصد است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج