مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گیلان در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهرستان رشت از صدور سند مالکیت برای یک هزار و ۳۲۵ رقبه موقوفه گیلان در سال گذشته خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان در دیدار با حضرت آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهرستان رشت در دفتر کار وی، سازمان اوقاف را یک نهاد دینی، قرآنی و ولایی معرفی کرد و از صدور سند مالکیت برای یک هزار و ۳۲۵ رقبه موقوفه گیلان در سال گذشته خبر داد.

وی افزود: بزرگترین افتخار ما و کارکنان اوقاف این است که زیر نظر رهبر معظم انقلاب فعالیت داریم .

علیزاده، سازمان اوقاف را برنامه محورترین سازمان فرهنگی کشور دانست و گفت: هدف اصلی سازمان اوقاف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در اجرای امینانه نیات واقفان ، تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی و عمران و آبادی موقوفات و بقاع متبرکه است .

وی با بیان اینکه اوقاف به هیچ وجه به هیچ جریان سیاسی وابسته نیست، گفت: سازمان اوقاف به جبهه انقلاب و ولایت که اصلی ترین و کامل ترین جبهه بوده، متصل است .

مدیر کل اوقاف گیلان در ددیار باایت الله فلاحتی

ارائه ۹۴ دادخواست به محاکم قضایی در سال گذشته برای احیای حقوق موقوفات گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان به اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان در حفظ عین و بهره وری موقوفات اشاره کرد و از ارائه ۹۴ دادخواست به محاکم قضایی در سال گذشته برای احیای حقوق موقوفات خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۸ رای به نفع موقوفات صادر شده که ۴۰۰ میلیارد ریال ارزش ریالی برای موقوفات گیلان به همراه داشته است .

علیزاده اذعان داشت: در سال گذشته ۳۰ هکتار اراضی موقوفات به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال شناسایی شد .

 وی همچنین با اشاره به اقدامات اوقاف و امور خیریه گیلان در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف گفت: یک هزار مبلغ بومی و اعزامی از قم برای تبلیغ در ایام مختلف سال به نقاط مختلف گیلان اعزام شدند .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان یادآور شد : در سال گذشته ۳۰۰ خیمه معرفت با غرفه‌های مختلف کودک و نوجوان، مشاوره خانواده، پاسخ به شبهات، چند رسانه‌ای و همه واقف باشیم در بقاع متخلف گیلان برپا شد .

وی همچنین افزود: ۱۲۰ مرکز مشاوره وقف در نقاط مختلف استان دایر شده است .

علیزاده اعلام کرد: یک هزار و ۴۳۰ دقیقه فیلم، مستند و خبر از فعالیت‌‎های اوقاف گیلان در سال گذشته تهیه و پخش شده است .

وی اظهار داشت: تبلیغات انجام شده در حوزه وقف باعث شده تا در سال گذشته ۶۰ وقف جدید در گیلان به ثبت برسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان درباره فعالیت‌های قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: ۳۶۱ کلاس قرآن و چهار مرکز تخصصی حفظ در بقاع متبرکه استان دایر بوده که ۵۴۸ مربی در این مراکز فعالیت قرآنی دارند.

وی اضافه کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های قرآنی اوقاف گیلان شرکت می‌کنند.

علیزاده ادامه داد: در سال گذشته ۹۰ جلسه تفسیر و ۳۰۰ محفل انس با قرآن کریم در شهرهای مختلف گیلان برگزار شده است .

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، تشکیل ستاد دائمی وقف در گیلان، برپایی مرکز مشاوره وقف در دانشگاه‌ها و ایجاد ستاد مردمی هفته وقف در گیلان را از ابتکارات اوقاف گیلان در سال گذشته برشمرد و گفت: در سال ۹۶ برای اولین بار در کشور ستاد متولیان هفته وقف، ستاد بازسازی بقاع شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران و حضور ائمه جمعه، مجمع خیرین بقعه ساز و شبکه خادمین رسانه در بقاع متبرکه در گیلان راه اندازی شد .

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج